Tech
Partner serwisu

Walka o transfer danych w internecie przyspiesza

Autorski model biznesowy usługi WeTransfera, czyli wysokiej jakości reklamy, oraz troska o prywatność użytkowników są cechami, które w największym stopniu wyróżniają ją na tle konkurencyjnych usług typu Dropbox, Box, Google Drive i inne.

"Młodzi" kierowcy muszą się doszkalać. Wkrótce nowe przepisy

Badania pokazują, że "młodzi" kierowcy mogą negatywnie wpływać na bezpieczeństwo na drodze. Jak wynika ze statystyk, biorą udział w 20 proc. wypadków. Dlatego przepisy, które wejdą w życie od 2016 r., mają wydłużać okres ich szkolenia - mówi ekspertka Maria Dąbrowska-Loranc.

Raj dla graczy. Ruszyły targi Warsaw Games Week

W Warszawie rozpoczęły się targi gier komputerowych Warsaw Games Week. Ich uczestnicy mogą m.in. przedpremierowo zagrać w nową część słynnego „Tomb Ridera” i po raz pierwszy w Polsce wypróbować gogle PlayStation VR.

Koniec z samowolką dronów. Teraz można je "zestrzelić"

Drony to absolutnie technologiczny hit ostatnich miesięcy. Latające bezzałogowce są bardzo przydatne, ale zdarza się że stwarzają zagrożenie, np. niechciany dron na terenie lotniska może oznaczać bardzo poważne problemy. Aby przeciwdziałać takim sytuacjom zbudowano futurystycznie wyglądające urządzenie przypominające karabin, który zakłóca sygnał sterujący dronem i pozwala przejąć nad nim kontrolę.

Ferrari marką luksusową nie tylko aut

Sergio Marchionne, szef koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA), znany z nietuzinkowych pomysłów, takich jak np. podbój rynku amerykańskiego przez Fiata, chce teraz wprowadzić na rynek luksusowe towary pod markę Ferrari – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Afera w Volkswagenie. Koncern bada też nowsze silniki

Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen nie wyklucza, że nie tylko silnik dieslowski EA 189, lecz także nowsze modele silników były wyposażone w programy komputerowe pozwalające na manipulowanie pomiarem emisji spalin - podały w czwartek niemieckie media.

Polska ma najmniej robotów w Europie. Tracimy konkurencyjność

Polskie zakłady przemysłowe instalują coraz więcej robotów, jednak wciąż pod względem robotyzacji znajdujemy się w ogonie Europy - wskazuje raport Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR). Autorzy opracowania ostrzegają, że firmy, które nie będą uczestniczyły w procesach automatyzacji, pozostaną w tyle. Wskazują także na opłacalność i szybkie zwroty z takich inwestycji.

Toyota wezwie do warsztatów miliony samochodów. Także w Polsce

Ponad 6,5 mln aut Toyoty na świecie, a z tego 1,1 mln w Europie, zostanie wezwanych do serwisów na akcję kontrolną, podczas której będzie sprawdzone działanie zespołu elektrycznych sterowników szyb. Producent zapewnia, że badany problem nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Samochód zasilany ubraniami. "Powrót do Przyszłości" inspiracją dla przedsiębiorcy

Lewitująca deskorolka, interaktywne okulary, samo-sznurujące się buty, a przede wszystkim wehikuł czasu napędzany niestandardowym paliwem - takimi gadżetami posługiwali się bohaterowie filmu "Powrót do Przyszłości II". Pewien 51-letni japoński przedsiębiorca w najmniejszych szczegółach odtworzył wehikuł DeLorean z kultowego obrazu. Samochód częściowo napędzany jest bioetanolem, który właściciel produkuje ze zużytych bawełnianych ubrań.

Volkswagen wstrzymał sprzedaż nowych samochodów

Afera spalinowa odbija się na niemieckim koncernie. Volkswagen wstrzymał sprzedaż nowych samochodów w Unii Europejskiej. Chodzi o auta wyposażone w oprogramowania manipulującego emisją spalin - poinformował w środę niemiecki producent.

Powrót do przyszłości: osiem szalonych idei. Co się udało, a co nie

To właśnie dziś przyszłość stanie się teraźniejszością. W filmowym przeboju z lat '80 Marty McFly i jego szalony towarzysz dr Emmett Brown przenoszą się do przyszłości, czyli do 21 października 2015 roku. My sprawdzamy, które z futurystycznych wizji z filmu w reżyserii Roberta Zemeckisa "Powrót do przyszłości 2", udało się przenieść do realnego życia, a na które wciąż musimy poczekać. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Roboty zamiast pracowników. Azjaci drżą o miejsca pracy

Azjaci mogą drżeć o miejsca pracy. Wszystko przez roboty, drukarki 3D i sieci inteligentnych chmur, które znacznie zredukują miejsca pracy - wynika z raportu przygotowanego przez Azjatycki Bank Rozwoju. Najbardziej zagrożeni mogą się czuć pracownicy w Tajlandii i Kazachstanie.

Mocny start Apple Music. Miliony użytkowników

Apple Music przyciąga nowych użytkowników. Na płatną subskrybcję usługi streamingowej od giganta z Cupertino zdecydowało się już ponad 6,5 miliona osób - poinformował Tim Cook.

"Zagłębimy się w ludzkie ciało, odbędziemy podróże w czasie". Dzięki tym okularom

Podróżowanie w czasie, zagłębianie się w ludzkie ciało i w pojedynczą komórkę organizmu, a także wirtualne wycieczki w głębinach oceanu czy fabryce robotów to - według Bartosza Żuka z HTC Polska - tylko niektóre funkcje edukacyjne i biznesowe nowego urządzenia HTC Vive. Sprzęt trafi najpierw na rynek USA, UK i Niemiec, potem przyjdzie kolej także na Polskę. Nie wiadomo jeszcze, ile za produkt trzeba będzie zapłacić. Wirtualne okulary to nie nowość na rynku nowych technologii. Nad podobnymi urządzeniami pracowały już takie marki jak: Sony, Oculus Rift, Microsoft, Google czy nasza rodzima firma Cmoar z Mikołowa.

Roboty i drony zamiast robotników. Japonii brakuje rąk do pracy

Japonia eksperymentuje z buldożerami sterowanymi przez roboty. W kraju brakuje pracowników fizycznych - podaje "Business Insider". Ograniczenia w przyznawaniu wiz i starzenie się społeczeństwa sprawiły, że Tokio ma problem z przygotowaniem infrastruktury potrzebnej do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku.

Piekielnie szybki samochód elektryczny. Formuła 1 według studentów

Studenci politechniki w Zurychu chcą zmienić sposób, w jaki ludzie postrzegają samochody elektryczne. W tym celu własnoręcznie zbudowali pojazd inspirowany bolidami znanymi z Formuły 1. Ich dzieło ustanowiło światowy rekord prędkości pojazdów elektrycznych. Rozpędzenie do setki zajęło mu niewiele ponad 1,5 sekundy. Samochód w znacznej części zbudowany jest z włókna węglowego i waży zaledwie 173 kg.