Tech

Tech

Hakerzy zaczynają wojnę z dżihadystami. Ujawniają dane i przejmują konta

Grupa Anonymous przeszła od słowa do czynu i zaczyna zwalczać w sieci osoby związane oraz sympatyzujące z terrorystami. Grupa poinformowała o swoich planach w poniedziałkowym nagraniu wideo. Hakerzy ujawniają kolejne nazwiska i adresy podejrzanych o sympatyzowanie z tzw. Państwem Islamskim - podaje brytyjski „Mirror”.

Airbus stawia na ekologię. Zobacz najnowsze dziecko koncernu

Wysoka efektywność i troska o środowisko. Te dwie rzeczy trudno ze sobą pogodzić, tym bardziej jeżeli mamy do czynienia z helikopterami napędzanymi paliwem z domieszką ołowiu. Airbus w ramach projektu "Europejskie czyste niebo" stworzył jednak śmigłowiec, który działa na bazie nafty. Dla zwiększenia wydajności zamontowano nowoczesny silnik V8. Takie połączenie może być ciekawą alternatywą dla dotychczasowych napędów. Prace nad nowym silnikiem trwały 4 lata, jednak efekty są oszałamiające.

Przedsiębiorcy bezradni wobec hakerów. A zagrożenie rośnie

Złośliwe oprogramowanie i wyłudzanie danych (phishing) nadal są postrzegane przez firmy jako największe cyber-zagrożenia - wynika z Światowego Badania Bezpieczeństwa Informacji EY. Specjalista EY alarmuje, że wielu przedsiębiorców nie radzi sobie z atakami hakerów.

Klasyka i nowoczesność na Motor Show w Dubaju

Setki klasycznych i nowoczesnych samochodów najlepszych światowych marek możemy zobaczyć na międzynarodowych targach Motor Show w Dubaju. Imprezę uświetniło też 20 motoryzacyjnych premier. Coraz ważniejszą rolę odgrywają tu chińskie marki.

Władze coraz częściej zerkają na Facebooka

W pierwszej połowie br. władze różnych państw zwróciły się do Facebooka o dane na temat 41 214 jego kont, podczas gdy w drugiej połowie 2014 r. żądania takie zgłoszono wobec 35 051 kont, co oznacza wzrost o 18 proc. - poinformował w środę Facebook na swym blogu.

Korzystasz z bankowości mobilnej? Sprawdź, co ci grozi

Konta bankowe posiadaczy smartfonów, korzystających z bankowości mobilnej, są bardziej narażone na ataki cyberprzestępców, niż konta osób, które korzystają z tradycyjnych komputerów stacjonarnych - uważa dyrektor w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego Tomasz Piwowarski.

Szef Airbusa: nasza oferta jest najlepsza dla Polski

Wierzymy, że oferta firmy Airbus odpowiada idealnie potrzebom polskich sił zbrojnych; jesteśmy świadomi zbliżających się zmian w polskim rządzie i nadal planujemy rozwój – mówił w Łodzi dyrektor Airbus Helicopters (AH) na Europę Środkową Mickael Peru.

Facebook musi przestać śledzić internautów. Albo zapłaci gigantyczną karę

Belgisjki sąd dał Facebookowi 48 godzin, by zaprzestał śledzenia internautów, którzy nie są zarejestrowani w sieci społecznościowej i nie wydali wyraźnej zgody na obserwowanie ich danych - donosi BBC. W przypadku niewypełnienia zakazu, serwis będzie musiał płacić karę w wysokości 250 tys. euro dziennie. Facebook zapowiedział, że złoży apelację od tego orzeczenia.

Volkswagen daje po 1000 dolarów posiadaczom feralnych aut

Koncern Volkswagen, który przyznał się do manipulowania pomiarem emisji spalin w niektórych modelach swoich aut, postanowił to wynagrodzić klientom w USA kwotą 1000 dol. odszkodowania za każdy samochód objęty aferą spalinową.

W podstawowej wersji kosztuje 800 tys. zł. Poznaj odświeżonego Continentala GT S

GT S to ulepszona i odświeżona wersja najlepiej sprzedającego się modelu Bentleya - Continental. Ośmiocylindrowy silnik o pojemności 4 litrów ma moc 521 koni mechanicznych. Pozwala on rozpędzić auto do 100 km/h w około 4,5 sekundy. Nowe felgi, lampy i zmniejszona maskownica nadają samochodowi agresywny wygląd. Wnętrze jest wykończone luksusowo - użyto w nim m. in. skóry i włókna węglowego. Taki samochód nie może być tani. Wersja podstawowa kosztuje równowartość ponad 800 tysięcy złotych.

Robot pomaga chorej dziewczynce. "To doskonała lekcja"

Kiedy w klasie Karie Miller dzieci uczą się liczyć, w jednej z ławek zamiast ich koleżanki siedzi miś Riley. To miejsce należy do Cary Smith. Diagnoza, jaką postawili lekarze, jest dla niej trudna. Tym bardziej, że zamiast w leżeć szpitalu, wolałaby uczyć się czytać i poznawać przyjaciół. Na szczęście Cara może być wśród szkolnych kolegów dzięki technologii.

"Rybodrony" zbadają Lagunę Wenecką. Są samodzielne i potrafią wymieniać się energią

Poruszają się w wodzie jak prawdziwe ryby, choć nie są nimi. Drony do pracy pod wodą mierzą ok. 20 centymetrów i ważą niecały kilogram. Urządzenie jest wypełnione elektroniką i całkowicie samodzielne. Oto podwodne drony, które pomogą badać podwodne ekosystemy. Za kilka miesięcy ponad 120 urządzeń zostanie wpuszczonych do Laguny Weneckiej, by zgłębić tajemnice tej części Włoch.

Internetowe balony wkrótce w Indiach. Google negocjuje

Alphabet, czyli firma należąca do Google'a, negocjuje z władzami Indii ws. projektu wykorzystania balonów stratosferycznych do zapewnienia dostępu do Internetu dla mieszkańców obszarów o słabej infrastrukturze telekomunikacyjnej - informuje "Wall Street Journal".