TVN: filmy, seriale, programy i inne

TVN: filmy, seriale, programy i inne

W fabule "jest zagadka z przeszłości, która po nitce do kłębka doprowadzi nas do jakichś tragicznych historii" - mówiła we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 aktorka Aleksandra Popławska, która wciela w postać komisarz policji w nowym serialu "Szadź" produkcji Player Original. W trakcie rozmowy w kadrze pojawił się niespodziewany gość - kot aktorki, próbujący wydostać się z pokoju. Znać o sobie dały także inne zwierzęta. Artystka wyjaśniała, że mieszka na wsi, gdzie "różne dziwne rzeczy się dzieją".

Coraz bliżej finału i coraz więcej emocji. Choć rywalizacja była zacięta i liczył się każdy głos, w ćwierćfinałowym odcinku "X Factor" z programem pożegnał się zespół Soul City. W dogrywce zmierzył się on z dziewczynami z The Chance.

W Polsce znamy go przede wszystkim jako doradcę prezydenta Jimmy'ego Cartera. Ale profesor Zbigniew Brzeziński ma także inną, nieznaną twarz. Odkrywa ją Katarzyna Kolenda-Zaleska, która wraz z ekipą realizuje film dokumentalny o profesorze. Premiera jesienią w TVN24.

Mimo, że Joanna Kwaśnik zebrała w tym programie najlepsze opinie jury, decyzją widzów znalazła się w dogrywce. W dogrywce spotkała się z grupą Soul City, która z kolei zebrała najsurowsze oceny jurorów. Jednak karty się odwróciły i to Joanna Kwaśnik decyzją jury odpadła z programu. Uczestnicy w tym odcinku zmierzyli się z muzyką filmową.

Skąd się wzięło "koko"? Śpiewaczki Jarzębiny, autorki przeboju na Euro 2012 "Koko Euro spoko" zapewniają, że go nie wymyśliły. - "Koko, koko, gda, gda" to jest ludowy utwór, który śpiewały nasze prababcie, babcie, we w wsi Kocudza i nie tylko - wyjaśniały.

Muzyczny gigant pogrążył "Bajkę". - Moja prywatna teoria jest taka, że Lennona można zaśpiewać tylko gorzej - powiedział Kuba Wojewódzki po występnie Anny Antonik, która zaśpiewała "Imagine" autorstwa beatlesa. W dogrywce 10 odcinka "X Factor" solistka spotkała się z damskim zespołem The Chance. "Mecedes Benz" Janis Joplin w ich wykonaniu okazał się lepszy od "Killing me softly" The Fugees zaśpiewanego przez Bajkę. Podopieczna Tatiany Okupnik musiała pożegnać się z programem.

Oprócz emocji związanych z tańcem, dziewiąty odcinek 7. edycji "You Can Dance" upłynął w bardzo rodzinnej atmosferze, szczególnie ze względu na jedyną mamę w programie, Kingę Muchę. Po jej tańcu z hip-hopowcem z Warszawy Kubą Frydrychewiczem jurorka Kinga Rusin uznała, że "jest przekonana, że Alan (jej syn) będzie z niej dumny". Ostatecznie jednak to właśnie ta para pożegnała się z programem i utraciła szansę na trzymiesięczne stypendium w renomowanej szkole tańca w Los Angeles.

W drugim odcinku "X Factor" na żywo z programem pożegnał się Paweł Biba Binkiewicz. W dogrywce zmierzył się z Joanną Kwaśnik, której występ bardziej spodobał się komisji. Do następnego odcinka X Factor 2 przeszli też: Ewelina Lisowska, Marcin Spenner, Anna Antonik Bajka, Soul City, Dawid Podsiadło i The Chance.

- Uwielbiam taniec, kocham breakdance i po 30-tce zmienię pasję - zapewniła dziennikarza Macieja Dowbora tenisistka Agnieszka Radwańska... a w zasadzie jej sobowtór. Tym samym Dowbor został "wkręcony" przez Szymona Majewskiego.

Maciej Dowbor przeprowadził wywiad z Agnieszką Radwańską. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby... Agnieszka była prawdziwą Agnieszką. Niczego nieświadomy dziennikarz rozmawiał bowiem z sobowtórem tenisistki. Całą "wkrętkę" będzie można zobaczyć już dziś w "Szymon na żywo" o godz. 21.30.

- Parę osób mi mówiło, że jesteście najsłabszym ogniwem tego programu. To nieprawda. Dla mnie jesteście kompletni - komplementował po występie zespół De Facto Kuba Wojewódzki. Niestety trio musiało zmierzyć się w dogrywce z damską grupą o nazwie The Chance. Decyzją jury to dziewczyny wezmą udział w kolejnym odcinku X Factor.

Dziewięciu uczestników będzie od soboty walczyć o kontrakt płytowy i 100 tysięcy zł w odcinkach na żywo programu X Factor. Najmłodsi trafili pod opiekę Tatiany Okupnik, grupy - Czesława Mozila, a uczestnicy powyżej 25. roku życia - pod skrzydła Kuby Wojewódzkiego.

TVN SA i Ringier Axel Springer AG rozpoczęły negocjacje ws. strategicznego partnerstwa w Grupie Onet.pl. Odbywają się one na zasadzie wyłączności. Mogą doprowadzić do sprzedaży udziałów w portalu.