Najnowsze

Najnowsze

Sondaż: Chcemy reformy podatków...

Aż 82 proc. Polaków opowiada się za reformą podatków - wynika z badań CBOS. Nasze oczekiwania rozmijają się jednak z rządową wizją obniżenia podatków dla wszystkich. Niemal dwie trzecie badanych chciałoby, by podatki dla bogatych były wyższe niż dotychczas.

TP SA i Tele2: Wojna na łączach

- Telekomunikacja Polska nie będzie już udostępniać swoich łączy klientom, którzy chcieliby rozmawiać przez Tele2 - zapowiedział w TVN CNBC Biznes prezes TP SA Maciej Witucki. - TP SA wciaż przyjmuje nasze zlecenia - odpowiada Karol Wieczorek, rzecznik Tele2.

LOT ma nowego prezesa

Dariusz Nowak, pełniący od końca lutego obowiązki prezesa Polskich Linii Lotniczych LOT, został prezesem spółki - dowiedziała się telewizja TVN CNBC Biznes.

Były dyrektor "Halemby" w areszcie

Gliwicki sąd aresztował Kazimierza D., dyrektora kopalni „Halemba” w listopadzie 2006 roku, gdy na skutek wybuchu metanu i pyłu węglowego zginęło tam 23 górników.

Strajk szczecińskich tramwajarzy

W Szczecinie od rana zamiast stu - jak zwykle - tramwajów z zajezdni na trasy wyjechało 70 składów. Nie kursują linie: 4, 6 bis i 8, składów brakuje też na liniach 12, 9, 7, 5. Miasto zapewniło mieszkańcom komunikację zastępczą. Normalnie kursują autobusy miejskie.

Microsoft do Yahoo!: Macie 3 tygodnie

Komputerowy gigant zaczyna tracić cierpliwość - czytamy w "Gazecie Wyborczej". - Dajemy Yahoo! trzy tygodnie na zaakceptowanie naszej oferty - napisał w liście do rady nadzorczej internetowej spółki Steve Ballmer, szef Microsoftu

Polacy abonamentu już nie płacą

Wygląda na to, że Polacy zapowiedzi Platformy o zniesieniu abonamentu uznali za już dokonane. W styczniu i lutym tego roku na konto KRRiT wpłynęło ponad 1/5 mniej, niż Rada przewidywała. Sama TVP straciła na tym ok. 34 mln zł - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Pierwszy zgrzyt w koalicji PO-PSL?

Czy będzie trzeszczeć w koalicji?. Pracownicy Agencji Rynku Rolnego proszą PO o pomoc w usunięciu prezesa Bogdana Twarowskiego, przysłanego tam przez przez ludowców - donosi "Gazeta Wyborcza". Z kolei "Newsweek" pisze o luksusowych zakupach dokonywanych przez prezesa.

Kalaschnikow ustrzeli "czerwonego byka"?

Red Bull i Burn będą miały konkurencję. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita" za trzy tygodnie w polskich sklepach pojawi się nowy napój energetyczny - szwajcarski Kalaschnikow. A jest o co walczyć bo szacuje się, że rynek "stawiaczy na nogi" będzie warty w tym roku nawet miliard złotych.

Wyślij SMS z prałatem Jankowskim

Ksiądz prałat Henryk Jankowski znów chce sprawdzić się w biznesie. Po wodzie mineralnej i winie przyszła przyszła pora na telefonię komórkową. Prałat Mobile ma ruszyć w wakacje - pisze "Rzezczpospolita".

Ulga czy 1 procent?

Dzięki uldze prorodzinnej, słabo lub nawet średniozarabiające wielodzietne rodziny nie zapłacą podatku w ogóle. Oznacza to jednak, że nie będą miały szansy przekazać 1 proc. tego podatku na rzecz organizacji pozarządowych. O tym, jak ulga prorodzinna wpływa na sytuację organizacji pożytku publicznego, rozmawiali w studiu TVN CNBC Biznes Anna Dymna i Jerzy Owsiak.

10 najdroższych wpadek w biznesie

Sprzedaż Manhattanu, Alaski czy systemu operacyjnego DOS to tylko niektóre z najbardziej nietrafionych decyzji biznesowych. Pamiętając o starej prawdzie, że warto uczyć się na błędach, a najlepiej na cudzych, miesięcznik "Forbes" stworzył listę 10 największych i najdroższych biznesowych wpadek w historii.

Ruszyła budowa Podniebnej Wieży

Od wmurowania kamienia węgielnego rozpoczęła się budowa najwyższego wieżowca mieszkalnego w Polsce. Sky Tower, który stanie we Wrocławiu ma mieć prawie 260 metrów wysokości, a zakończenie budowy przewidywane jest na połowę 2011 roku.

Bogaci ograniczają fundusze w OECD

Po raz pierwszy od siedmiu lat zmalała łączna pomoc państw członkowskich UE na rozwój - wynika z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Mimo tego Polska zanotowała wzrost otrzymanej pomocy o 3,2 proc. w porównaniu z 2006 rokiem.

Strefa euro zwalnia

Kryzys na rynkach finansowych i ryzyko recesji w USA mogą zagrozić strefie euro - ostrzegli ministrowie finansów Unii Europejskiej. Na nieformalnym spotkaniu pod Lublaną zastanawiali się, czy wzrost PKB może być niższy od oczekiwanego 1,8 proc.

TVN24 na nowej częstotliwości w UPC

Wciąż wiele osób korzystających z usług telewizji kablowej UPC nie może odnaleźć niektórych kanałów TVN. To wynik zmiany częstotliwości, którą operator przeprowadził w nocy z 30 na 31 marca. Tvn24.pl podpowiada, jak je ustawić.

80 tys. Amerykanów straciło pracę

Największy od pięciu lat przyrost bezrobotnych zanotował w marcu amerykański rynek pracy. W ciągu trzeciego miesiąca roku poza rolnictwem pracę w USA straciło 80 tys. osób, a stopa bezrobocia wyniosła 5,1 proc.

Orange zostawi ekstraklasę?

Orange, dotychczasowy główny sponsor polskiej ekstraklasy, nie wyklucza, że w następnym sezonie wycofa się ze sponsoringu. Adrian Skubis, rzecznik Ekstraklasa SA mówi tvn24.pl, że spółka prowadzi negocjacje z kilkoma potencjalnymi sponsorami, którzy objęliby patronat nad ligą od sezonu 2008/2009.

6 groszy za minutę rozmowy w 2010?

Telefonom stacjonarnym coraz trudniej konkurować z komórkami. Wymusza to na operatorach obniżanie cen i oferowanie nowych usług. Według Urzędu Komunikacji Elektronicznej w 2010 roku minuta połączenia krajowego w telefonii stacjonarnej wyniesie 1,75 eurocenta (ok. sześć gr.).

Minister chce budować razem z przedsiębiorcami

- Przy budowie infrastruktury w kraju przywracamy znaczenie partnerstwa publiczno-prywatnego - powiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Podkreślił, że chociaż w ciągu pięciu z budżet wyda na te inwestycje 121 mld zł to jednak potrzeba więcej pieniędzy.

Będzie odrolnienie i sto zmian ustaw

- Udało nam się przekonać PSL do odrolnienia gruntów we wszystkich miastach w Polsce, nie tylko w tych powyżej 100 tys. mieszkańców - powiedział w TVN CNBC Biznes poseł PO Janusz Palikot. Szef komisji "Przyjazne Państwo" zapowiedział też na czerwiec sto projektów ustaw, które mają ułatwić życie przedsiębiorcom.

Toksyczne wino we włoskich sklepach

70 milionów litrów toksycznego wina, zawierającego nawozy i kwas solny, znajduje się na sklepowych półkach we Włoszech - ustalił tamtejszy inspektorat kontroli produktów rolnych.

Minister odpuszcza studenckiej kieszeni... Na razie

Rząd PO nie zdecyduje się w tej kadencji na częściowo odpłatne studia stacjonarne - pisze dziennik "Polska". Gazeta dotarła do założeń zmian w ustawie o nauce i uczelniach, opracowanych przez ekspertów ministerstwa nauki

Alkohol znika z sieci

Jeszcze do niedawna w internecie można było kupić bez problemu wszystkie, nawet najmocniejsze alkohole. Teraz, ku zdziwieniu internautów, od kilku tygodni kolejne e-sklepy zawieszają swoją działalność - zauważa "Gazeta Prawna".

Fundacja Pawlaka z prawem na bakier?

Fundacja wspomagająca PSL w kampaniach wyborczych i zarządzająca nieruchomościami ludowców łamie prawo, bo za mało przeznacza na cele statutowe - pisze "Puls Biznesu". - Nie mamy takiego poczucia - odpiera zarzuty jej szef, wicepremier Waldemar Pawlak.

Popraw z nami swój PIT

Co roku rozliczamy się z fiskusem i co roku popełniamy te same błędy w naszym rozliczeniu. Jak wystrzegać się tych najczęstszych i na co zwracać uwagę, żeby oszczędzić sobie kolejnej wizyty w urzędzie skarbowym mówiła w podatkowym cyklu TVN CNBC Biznes "Twój brat PIT" Aleksandra Kacperczyk, ekspert Accreo Taxland.

Jeszcze dołożymy do bałtyckiej rury?

Polska, mimo ostrego sprzeciwu przeciw budowie Gazociągu Północnego, może do niemiecko-rosyjskiej inwestycji... jeszcze dołożyć - informuje "Gazeta Wyborcza". Takie ryzyko zdaniem gazety niesie Traktat Lizboński, który może ułatwić budującemu gazociąg konsorcjum uzyskanie kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Abolicja podatkowa

Polacy na Wyspach na podatki narzekają od dawna... Teraz ma to się zmienić - rząd wreszcie słowa przekuł w czyny... i polscy emigranci zarobkowi - wszyscy, nie tylko ci w Wielkiej Brytanii - usłyszeli zapowiedź abolicji podatkowej.

Walka o emerytury

Bitwa o przywileje emerytalne - rozpoczęta. Dzisiaj rząd zaprezentował emerytury pomostowe dla osób z roczników 1949-69, ale nie dla nauczycieli. Pomysły odebrania nauczycielom prawa do wcześniejszych emerytur budzą ich zdecydowany sprzeciw.