Najnowsze

Najnowsze

Wyprawka szkolna

Wyposażenie dziecka w podręczniki i przybory szkolne jest coraz droższe. Co można zrobić, aby obniżyć jej cenę, radzi Elżbieta Piotrowska-Gromniak, Prezes Fundacji Rodzice w Edukacji .

Tanie latanie po OLT

Po upadku OLT podrożały bilety na krajowych trasach. Jak przedstawia się oferta przewoźników „niskokosztowych”? Dokąd można polecieć za promocyjną stawkę? O tym z Jakubem Wronkowskim, FRU.PL.

Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka krok po kroku – komu przysługuje, jakie dokumenty złożyć, w jakich sytuacjach sąd orzeka i co po upadłości? Procedury z nią związane opisuje Marcin Krzemiński, radca prawny kancelarii Woźnicki, Malecha, Krzemiński, Noga.

Omijają prywatne banki. Inwestują w złoto, żywność i waluty

Tylko nieliczni Rosjanie powierzają swoje pieniądze bankom i instytucjom finansowym. A jeżeli już, to wybierają państwowy Sbierbank i omijają prywatne banki. Uważają, że przed skutkami kryzysu lepiej zabezpieczy ich kupno walut, żywności czy inwestycje w złoto.

Kondycja rynku browarniczego

Jaka jest wartość browarów po dobrym lecie, Euro 2012 i olimpiadzie? Rozmowa z Patrycją Andrzejewską z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Wartość telekomów

Virgin Mobile wchodzi na polski rynek. Ile wart jest Polski rynek operatorów komórkowych i jaki jest na nim jeszcze potencjał wzrostu, tłumaczy Grzegorz Bernatek, kierownik działu analiz Audytel.

Debiutant pod lupą

Dzisiaj na rynku NewConnect zadebiutował Merit Invest. Wspólnie z Dawidem Czopkiem, zarządzającym BRE Wealth Management, tłumaczymy, jak prześwietlić spółkę jeszcze przed pierwszymi notowaniami.

Spółki ukraińskie

W Kijowie powstał Klub Ukraińskich Emitentów Giełdowych. Mają w nim działać spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych i na NewConnect. Spotkania mają poprawić jakość komunikacji ukraińskich spółek z inwestorami z Polski. Rozmowa z Jackiem Piechotą, prezesem Polsko-Ukroińskiej Izby Gospodarczej.

Wartość rosyjskiej gospodarki

Rosja została 156. członkiem WTO. W jaki sposób przystąpienie do Światowej Organizacji Handlu wpłynie na wymianę handlową z innymi państwami? Rozmowa z dr. Henrykiem Borko, rektorem WSTE.

Centrum wyników - Unibep

Unibep to spółka z branży budowlanej, która nieźle sobie radzi, ale głównie dlatego, że większość przychodów generuje w niej segment deweloperski.

Nowe emisje w DM IDMSA

DM IDMSA szykuje nowe emisje – akcji i obligacji wymiennych na akcje. Plany te wzbudzają kontrowersje – jednoznacznie przeciwne im jest m.in. SII.  

Co przed rynkiem pracy?

Zatrudnienie w firmach stanęło w miejscu, płace rosną coraz wolniej – realnie wręcz spadają – a przed nami jesień…na rynku pracy.

Bitwa Samsunga

Południowokoreański producent coraz pewniejszy na rynku elektroniki.

Fiskus mógł zadziałać wcześniej ws. Amber Gold?

TVN CNBC dotarło do informacji przygotowanej przez Pomorski Urząd Skarbowy w Gdańsku na temat działań kontrolnych w Amber Gold Sp. z.o.o. Jak podaje stacja, wynika z niego, że urząd zbyt późno zareagował w sprawie spółki. Chodzi o nieprawidłowości związane z podatkiem VAT i CIT.

Rosja od dziś w WTO. Po 18 latach rozmów

Już dziś Rosja wstąpi do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Będzie 156. członkiem tej organizacji. Protokół przystąpienia do WTO ratyfikowały obie izby rosyjskiego parlamentu, a w lipcu podpisał go prezydent Władimir Putin.

Gigant energii wiatrowej zadłuża się u Chińczyków

Portugalska grupa EDP zajmująca się energią wiatrową, otrzymała pożyczkę w wysokości 1 mld euro od China Development Bank. Środki z kredytu zostaną przeznaczone na inwestycje w sektorze energetycznym. Jak poinformował Antonio Mexia, prezes grupy EDP, chiński bank po raz pierwszy udzielił pożyczki inwestorowi spoza Chińskiej Republiki Ludowej.

Rekomendacja dla City Interactive

Najnowsza rekomendacja dla City Interactive. Czy inwestycja w producenta Snipera to coś, co ma szansę wypalić? Jak na rynku gier radzi sobie inny znany producent gier - CD Projekt RED? Więcej w rozmowie z Łukaszem Kosiarskim, analitykiem DM BZ WBK.

Rekomendacja dla spółki Neuca

Neuca – największy hurtowy dystrybutor leków mimo znacznego spadku przychodów miał rekordowy pierwszy kwartał. Czy może to powtórzyć w kolejnych ? Paradoksalnie wzrost rentowności to efekt krytykowanej przez niemal całą branżę farmaceutyczną nowej ustawy o refundacji leków, ograniczającej skalę dopuszczalnych promocji dla kluczowych odbiorców. Ile warta jest Neuma i jakie wyniki pokaże w kolejnych okresach ? Gościem TVN CNBC był Krzysztof Kozieł – analityk Biura Maklerskiego Banku BGŻ

Centrum wyników - Ulma Construction

Produkcja budowlano-montażowa traci tempo, a wraz z nią hamuje biznes giełdowej Ulmy. W drugim kwartale przychody spadły o 10%, a marże poszły wyraźnie w dół. W wynikach widać też kłopoty całej branży, ponieważ dzierżawiąca szalunki i rusztowania spółka musiała spisać na straty część należności – łącznie ponad milion złotych. Co dalej z biznesem Ulmy ? Gościem Rynków Dnia w TVN CNBC był prezes spółki – Andrzej Kozłowski

Centrum wyników - Aplisens

Lider wśród producentów urządzeń pomiarowych w segmencie automatyki przemysłowej zaliczył kolejny bardzo udany kwartał. Po pierwszym półroczu przychody wzrosły o 20% przy utrzymaniu dotychczasowej rentowności. Zamówienia w kolejnych kwartałach mogą wyglądać równie optymistycznie, głównie ze względu na szybki wzrost rynku rosyjskiego i poprawy konkurencyjności na rynkach Unii Europejskiej. Pytanie tylko, czy firma, której moce produkcyjne są praktycznie w pełni wykorzystane zdąży z uruchomić nowy zakład jeszcze w okresie dobrej koniunktury na urządzenia pomiarowe? Gościem TVN CNBC był prezes Aplisensu – Adam Żurawski.

KNF nie chce nadzorować. UOKiK chce zmian ws. parabanków

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów proponuje zmiany w ustawie antymonopolowej dotyczące parabanków. Chce utworzenia publicznego rejestru informacji o postępowaniach ws. parabanków oraz zmiany dotyczące rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji urzędu. Z kolei Komisja Nadzoru Finansowego nie widzi potrzeby poszerzania swoich kompetencji i obejmowania swoim nadzorem instytucji parabankowych.

Centrum wyników - Radpol

Rosną przychody, ale jeszcze szybciej koszty. Radpol, który specjalizuje się w produkcji wysoko zaawansowanych technologicznie rur i przewodów termokurczliwych w drugim kwartale zwiększył sprzedaż o 20 procent. Problem w tym, że równocześnie jeszcze szybciej rosły niektóre koszty w grupie. Czy konsolidacja przejmowanych w ostatnich latach spółek zależnych to wystarczająca odpowiedź na spadające marże? Gościem TVN CNBC był Andrzej Sielski – prezes Radpolu.

Milion w portfelu

Jak najefektywniej zarządzać kapitałem wysokości miliona złotych? Jak poruszać się po świecie finansów chcąc odnotować zyski, nie narażając się jednocześnie na zbyt duże ryzyko? Dzisiejszy portfel przedstawia kolejny uczestnik, Piotr Grela z Tradecom Investment.

Używane M coraz tańsze

Kontynuujemy temat taniejących mieszkań na rynku wtórnym. Czy koniec Rodziny na Swoim i mniej budowanych mieszkań przez deweloperów spowodują odbicie na rynku wtórnym? O tym z Robertem Stankiewiczem rozmawia Marcin Zawistowski, dyrektor w Morizon.pl

Kredyt gotówkowy

Kredyty hipoteczne coraz mniejsze i rzadsze, banki kuszą nas kredytami konsumpcyjnymi. Aż 16 na 22 banki prowadzi kampanie promujące pożyczki gotówkowe. Jaka jest oferta, o co warto pytać, czy opłaca się bardziej niż karta? Analizujemy to razem z Haliną Kochalską. Open Finance.

Krótsza lista Wibor

Ostatni dzień uczestnictwa Deutsche Banku w ustalaniu Wiboru. To kolejny po Handlowym bank przestający przestający kwotować stawkę referencyjną Wibor. Od środy lista tych banków skróci się do 13. O tym rozmowa z Michałem Krajkowskim, analitykiem DK Notus

Centrum wyników

Drugi kwartał Lotosu znacznie poniżej oczekiwań. Grupa zanotowała w tym okresie 529 milionów złotych straty netto wobec 270 milionów złotych zysku przed rokiem. Analitycy spodziewali się straty, ale znacznie niższej - na poziomie 479 milionów złotych. Na wynik wpłynęły odpisy na norweski złoże YME wysokości 285,3 mln zł. Wyniki komentuje prezes grupy Lotos, Paweł Olechnowicz

W pętli zadłużenia

Ponad 2 mln osób nie ma szans na kredyt w banku, dlatego sięgają po chwilówki. W podobnej sytuacji – pętli kredytowej mogą się znaleźć posiadacze kredytów mieszkaniowych zabezpieczonych mieszkaniem o wartości niższej niż pozostały do spłacenia kredyt, czy ci, którzy dali sobie „wcisnąć” kilka kart kredytowych w czasach, gdy rozdawano je na prawo i lewo. Jak wydostać się ze spirali zadłużenia, radzi Roman Pomianowski, Programwsparcia.pl.