Najnowsze

Najnowsze

Ostrzeżenie dla Grecji: Porozumienie albo niewypłacalność

Grecja najpóźniej do 18 listopada powinna uzgodnić z kredytodawcami (KE, EBC i MFW) program dodatkowych oszczędności na lata 2013-14 - powiedział w poniedziałek wieczorem szef eurogrupy Jean-Claude Juncker. Bez porozumienia w tej sprawie Grecji grozi niewypłacalność

Randka z inwestorem

Zawieranie znajomości biznesowych. Jak podczas spotkania z nieznajomym inwestorem zawrzeć znajomość, która będzie owocowała w przyszłości?

Nabucco "wciąż przy życiu". Jak długo?

Konsorcjum użytkowników planowanego gazociągu Nabucco z Azerbejdżanu do Europy Środkowej ma do końca I kwartału 2013 r. zadecydować, czy będzie on budowany - ustalili w Wiedniu ministrowie gospodarki sześciu państw zaangażowanych w ten projekt.

Liberalizacja rynku pocztowego

Od nowego roku dla giełdowego Integera otwiera się rynek drobnych przesyłek pocztowych. Pytanie, czy to dobry biznes i ile ewentualnie można na nim zarobić. Jak realizacja projektu EasyPack wpłynie na wyniki grupy w kolejnych kwartałach? Gdzie są bariery wzrostu, a gdzie potencjalne nowe rynki ? Gościem Rynków Dnia w TVN CNBC był Rafał Brzoska – prezes spółki Integer.pl.

RPP w akcji

Czy RPP dokona złagodzenia polityki pieniężnej ? Taka możliwość jest co raz mocniej sygnalizowana w komunikatach Rady, jednak stopy procentowe kolejny miesiąc z rzędu pozostają na jednym z najwyższych poziomów w Europie. Co musi się zmienić by możliwa była obniżka ? Czy taki ruch w ogóle przydałby się polskiej gospodarce ? Gościem TVN CNBC był profesor Jan Winiecki, członek Rady Polityki Pieniężnej.

Rynek farmaceutyczny - analitycznie

Prezes spółki Neuca, lidera polskiego rynku hurtowej dystrybucji leków widzi spadek wartości całego biznesu, ale nie wyklucza podniesienia tegorocznej prognozy zysku netto. Giełdowa Neuca wyceniana jest dziś na niespełna 92 złote za akcję. Czy może być droższa ? Gościem TVN CNBC był Krzysztof Kozieł – analityk DM BGŻ

Centrum wyników - Home Broker

Rekordowy wrzesień i bardzo dobry III kwartał w kontrolowanym przez Open Finance Home Brokerze. Firma pośredniczyła przy 1100 transakcjach kupna-sprzedaży mieszkań, co oznacza wzrost o 30% rok do roku. W całym trzecim kwartale spółka zrealizowała o ponad 20% więcej transakcji. Gościem TVN CNBC był Damian Milibrand – prezes Home Brokera.

Kto przejmie Eko-Holding?

Kolejna odsłona sporu o Ekoholding. Największy inwestor finansowy – PTE METLIFE Amplico – chce wprowadzić do Rady Nadzorczej swojego człowieka. Tymczasem zarząd wyznaczył termin Walnego, które miałoby zająć się tym wnioskiem dopiero na koniec listopada. Amplico twierdzi, że to narusza interesy akcjonariuszy mniejszościowych. Czy PTE odpowie na wezwanie ogłoszone przez fundusz private equity? Jak zakończy się spór o kontrolę nad jedną z większych sieci supermarketów w Polsce ? Gościem TVN CNBC był Rafał Mikusiński – prezes PTE METLIFE Amplico .

Zrób sobie firmę

Sprawdzamy czy da się zarobić na sprzedaży babeczek. Czy mała domowa ciastkarnia ma szansę przetrwać na konkurencyjnym rynku? Czy tradycyjne cukiernie nie są zbyt silna konkurencją? O tym w rozmowie z Krzysztofem Makuchem, współwłaścicielem Lolascupcakes.

Wartość kruszców

Od sierpnia ceny srebra wzrosły o blisko 30%. Srebro zdecydowanie wyprzedziło w tym rajdzie złoto. Czy w dalszej perspektywie także warto przedłożyć srebro nad złoto? Na czym opiera się wartość srebra? Czy na jego cenę bardziej wpływa popyt inwestycyjny czy przemysłowy mówił w programie Wartość! Maciej Bitner, główny ekonomista Wealth Solutions.

Wartość audytu

Jaka jest wartość audytu w firmie i czy każdy audyt ma dla wszystkich tę samą wartość. O tym w rozmowie z Krzysztofem Kuśmierskim, starszym menadżerem w dziale audytu KPMG.

Słaby eksport

Polski eksport spadł w sierpniu wg KUKE o 5%. O tym jak może w najbliższych miesiącach zmieniać się jego wartość, mówi Piotr Soroczyński, główny ekonomista KUKE.

Polacy wykorzystywani w Belgii

Osoby z Europy Środkowo-Wschodniej, najczęściej Polacy, są wykorzystywani w pracy w Belgii z powodu pomijania przepisów i rejestrowania firm za granicą, zwłaszcza w Luksemburgu - pisze w poniedziałek "La Libre Belgique".

Złoty mocny

Złoty jest coraz droższy względem głównych walut. O tym, jak silna jest obecna fala umocnienia złotego i czy kolejny tydzień będzie kontynuacją tego trendu, mówił Andrzej Stefaniak, diler walutowy DMK.

Prognoza wzrostu dla Rosji w dół

Bank Światowy zrewidował w dół prognozy wzrostu gospodarczego dla Rosji na lata 2012-2013 do - odpowiednio - 3,5 proc. i 3,6 proc. z powodu niższego zbioru zbóż i gorszej niż się spodziewano sytuacji ekonomicznej.

Investcon Group po 3Q

Investcon Group to spółka giełdowa która działa jak fundusz posiadający swój własny portfel, z drugiej strony zarabia na wprowadzaniu spółek na giełdę i na doradztwie finansowym.

Masterform na Catalyst

5 procent powyżej rynkowej stawki WIBOR będzie płacić spółka Masterform posiadaczom jej obligacji.

Przyszłość TGE

Towarowa Giełda Energii, znajdująca się w grupie GPW handluje przede wszystkim energią, jak sama nazwa wskazuje.

RPP w akcji

RPP o obniżaniu stóp procentowych mówi dość dużo, choć na razie ich nie obniża, czekając na listopadową projekcję inflacyjną.

Droga do ożywienia

Amerykańska gospodarka tworzy nowe miejsca pracy szybciej niż oczekiwał tego rynek. Dlaczego? Czy FED uruchomił wystarczające mechanizmy by pobudzać rynek pracy? Naszym gościem był Jacek Moritz – prezes giełdowego funduszu deweloperskiego TUP.

Rozważają utworzenie centralnego budżetu eurostrefy

W unijnych kręgach dyplomatycznych rozważana jest koncepcja utworzenia centralnego budżetu państw eurolandu wielkości 20 mld euro - poinformował Reuters powołując się na poniedziałkowe wydanie dziennika "Financial Times Deutschland".

Ma zapłacić za pomówienie ITI

Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok sądu niższej instancji orzekając, że Antoni Macierewicz jest winny zniesławienia Grupy ITI i Mariusza Waltera. Poseł PiS będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych.

Najlepsza uczelnia świata jest w Kalifornii. Polska na końcu listy

Mała prywatna uczelnia z Pasadeny - California Institute of Technology, która ma zaledwie 2,2 tys. studentów, ale za to jej absolwenci zdobyli 32 nagrody Nobla - wygrała w rankingu najlepszych uczelni na świecie. Drugi raz z rzędu pokonała takie legendy, jak Oxford, Harvard i Cambridge. Dwie polskie uczelnie, które znalazły się w rankingu, zamykają listę w ostatniej 400.