Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla ludzi", 31.03

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego w walucie obcej; praca podczas urlopu wychowawczego; szkody spowodowane wzrostem napięcia w instalacji elektrycznej; prowadzenie sklepy internetowego - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

Ukraina utargowała cenę gazu. Putin zgadza się na ulgę

Rosja przedłuży na drugi kwartał zniżkę na gaz dla Ukrainy przyznawaną kosztem cła eksportowego; taką decyzję na spotkaniu z premierem Dmitrijem Miedwiediewem poparł prezydent Władimir Putin. Miedwiediew powiedział, że rząd zadysponuje utrzymanie ulgi do 1 lipca.

Facebook przeprowadza się do nowej siedziby. Zobacz zdjęcia instagramowiczów

Technologiczni giganci z Doliny Krzemowej chętnie stawiają namacalne symbole swojego sukcesu w postaci majestatycznych siedzib. Najnowszy przykład pochodzi z Facebooka. Mark Zuckerberg poinformował, że założona przez niego firma przenosi się do nowego, liczącego około 122 tys. metry kwadratowe budynku, który został zaprojektowany przez jednego z najsłynniejszych architektów na świecie, Franka Gehry'ego.

"Będziemy przywracać wzrok niewidomym i leczyć depresję". XXI wiek przyniesie przełom w badaniach nad mózgiem?

- W przypadku depresji poszczególne części mózgu przestają się ze sobą komunikować, tak jak powinny. Badamy, jak sprawić, żeby znowu to robiły. Nowy model mózgu pomoże nam odkryć sposoby na tworzenie terapii dla ludzi z poważnymi problemami. Niestety, prawdopodobnie nigdy nie poznamy wszystkich własności mózgu. Gdyby tak się stało, to moglibyśmy go zbudować, a to byłoby nieco przerażające - mówi dr John P. Donoghue z Wydziału Neurologii Uniwersytetu Browna. W Lozannie trwa konferencja Brain Forum, na której spotykają się naukowcy i biznesmeni prowadzący badania nad ludzkim mózgiem.

Bieńkowska: Komisja Europejska zapytała Niemcy o płacę minimalną

Komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska poinformowała, że Komisja Europejska zwróciła się do Niemiec z pytaniami w sprawie tamtejszych przepisów o płacy minimalnej. Dodała, że jeśli okaże się, iż regulacje naruszają wspólny rynek, to opowie się za interwencją.

Australia rozszerza sankcje gospodarcze wobec Rosji. “To odpowiedź na działalność Kremla"

Australia rozszerzyła sankcje gospodarcze wobec Rosji. “To odpowiedź na działalność Kremla, która zdaniem australijskich władz zagrażają suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy” - podało w oświadczeniu we wtorek Ministerstwo Spraw Zagranicznych Australii. Restrykcje dotyczą m.in. zakazu eksportu do tego kraju broni oraz technologii związanej z wydobyciem ropy naftowej.

Eksperci o wystąpieniu Kopacz: lepiej żeby rząd nie dotykał tematu unii energetycznej

Blisko kwadrans trwało wtorkowe przemówienie premier Ewy Kopacz, które podsumowała pół roku swoich rządów. Jak zadeklarowała Kopacz, "ponad 50 proc. tego, co zadeklarowałam w expose, zostało zrealizowane". - Z tego bardzo krótkiego, trwającego niecały kwadrans oświadczenia wynikło tylko to, że obywatel ma poczucie wygłoszenia zbioru ogólników, których nie może zweryfikować - ocenił Łukasz Jasina z Kultury Liberalnej. - Pani premier przypadło rządzić w bardzo szczególnym czasie - podkreślił z kolei Maciej Grelowski z Business Centre Club.

Co z Grecją? Tusk: przed Wielkanocą nie będzie porozumienia

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk ocenił we wtorek w Madrycie, że sytuacja gospodarcza Grecji znajduje się "pod kontrolą", ale do porozumienia Aten z ich wierzycielami nie dojdzie przed Wielkanocą; jest ono jednak możliwe jeszcze przed końcem kwietnia.

Automat za sterami. Przyszłość lotów bez pilota?

Samoloty bezzałogowe, zdalnie sterowane za pomocą nowoczesnej techniki. Już teraz na świecie trwają przymiarki do takich lotów. Czy loty pasażerskie bez pilota w kokpicie to przyszłość lotnictwa? Gośćmi "Otwarcia dnia" byli Janusz Janiszewski, przewodniczący Związku Kontrolerów Ruchu Lotniczego, a także Wojciech Łuczak, wydawca magazynu "Raport WTO".

Szalony projekt dewelopera. Chce wybudować ogromną wieżę w szwajcarskich Alpach

Pochodzący z Vals deweloper Remo Stoffel ogłosił właśnie plany wybudowania w tym szwajcarskim mieście "Kobiety Vals" - 82-piętrowego hotelu ze 107-luksusowymi pokojami. Budynek, zaprojektowany przez amerykańskiego architekta Thoma Mayne'a byłby jednocześnie najwyższym i najcieńszym hotelem na świecie. Koszt 381-metrowej wieży szacuje się na 300 mln franków szwajcarskich (312 mln dolarów).

Obowiązkowe badania psychologiczne dla pilotów? "Wymusi to sytuacja, która powstała"

Andreas Lubitz miał w przeszłości myśli samobójcze - ustaliła prokuratura w Dusseldorfie. Drugi pilot Airbusa linii Germanwings przeszedł w przeszłości długą psychoterapię, która zakończyła się jeszcze przed uzyskaniem przez niego licencji. Jak powiedział gość "Otwarcia dnia" kpt. Jan Czyżewski, "sytuacja ta nie pozostanie bez echa i wymusi zmianę obowiązujących procedur".