Najnowsze

Najnowsze

Czas to pieniądz, więc planuj jak najlepiej. Oto kilka rad

Jak wiadomo, czas to pieniądze. Warto zatem zastanowić się, jak efektywnie planować swój dzień - zarówno w pracy jak i w czasie wolnym. Okazuje się bowiem, że można w ten sposób zaoszczędzić nawet kilka godzin tygodniowo. - Jedna minuta poświęcona na plan pozwala zaoszczędzić 10 minut z czasu potrzebnego na realizację tego planu - podkreślił Krzysztof Janowski, trener biznesu.

Pomogli pasażerowie i cięcie kosztów. Porty Lotnicze zarobiły 40 mln zł

W I kwartale 2015 roku Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", zarzadzające m. in. warszawskim lotniskiem Chopina zarobiło netto 40,6 mln zł - informuje firma w komunikacie. Taki wynik został osiągnięty m. in. dzięki cięciu kosztów działalności i większej liczbie pasażerów obsłużonych przez Lotnisko Chopina.

Sachs: ExxonMobil zagrożeniem dla akcjonariuszy i dla świata. Paliwowy gigant nie przejmuje się ociepleniem klimatu

Strategia biznesowa ExxonMobil jest zagrożeniem dla jego akcjonariuszy i dla świata. Przypomniano nam o tym po raz kolejny, tym razem w raporcie National Petroleum Council's Arctic Committee, pod przewodnictwem prezesa Exxon Rexa Tillersona - pisze Jeffrey D. Sachs w serwisie "Project Syndicate". I dodaje, że raport wzywa rząd USA do kontynuowania wierceń naftowych i gazowych na Arktyce, nie wspominając o konsekwencjach takich działań dla zmian klimatu. A ta polityka jest niebezpieczna także dla akcjonariuszy firmy.

Stres, walka, brak podwyżek. "Wall Street to smutne miejsce pracy"

Wall Street to dla wielu finansistów wymarzone miejsce do pracy. Okazuje się jednak, że w praktyce może być różnie. Ciągła walka, stres, zastraszanie, niewielkie podwyżki - tymi słowami pracownicy opisują codzienne życie na Wall Street - pisze CNN Money, powołują się na badanie przeprowadzone wśród 100 specjalistów od finansów przez Options Group.

Tania ropa. Kto zyskuje, a kto traci?

Blisko 900 mld dolarów wart jest pakiet stymulacyjny, który nieoczekiwanie wspiera światowe gospodarki - podaje Bloomberg. Chodzi o te państwa, które zyskują na niskich cenach ropy naftowej. Są jednak i takie, które tracą oraz te, które tracą bardzo dużo i dziś ledwo spinają budżety.