Najnowsze

Najnowsze

Gdy na zewnątrz śnieg... Rośnie sprzedaż przez smartfony

Podczas serii gwałtownych burz śnieżnych tylko 9 stycznia sprzedaż online za pośrednictwem smartfonów na wschodzie USA wzrosła o 31 proc. - podali właśnie analitycy IBM. Eksperci firmy wskazują jednak, że dzięki zaawansowanym narzędziom analityki danych nawet nagłe załamanie pogody, nie musi oznaczać strat dla biznesu.

Grecja zaciśnie pasa i dostanie pomoc? "Mają niewielki wybór"

- Wydaje się, że ta bitwa nie została wygrana przez rząd grecki, ale przez trojkę i zagranicznych kredytodawców. Rząd grecki może modyfikować plany, które zostały przedstawione przez trojkę. To nie jest wielki wybór - komentował na antenie TVN24 Biznes i Świat Rafał Antczak wiceprezes Deloitte.

Ateny zmuszone do reform. Jak zareaguje grecka ulica?

- Zawarte z eurogrupą wstępne porozumienie otwiera drogę koniecznym reformom, takim jak walka z uchylaniem się od płacenia podatków czy korupcją. Grecy zdają sobie sprawę, że przed nimi wciąż "długa i trudna droga" - ocenił niedawno premier Grecji Aleksis Cipras. Dziś rząd ma przedstawić pierwszą listę reform, by potwierdzić kompromis osiągnięty w Brukseli w sprawie kontynuacji wsparcia finansowego dla kraju. Zaakceptują je Grecy?

Kto i jak zdecydował o Oscarze dla "Idy"? Kulisy przyznawania nagród

Ida" Pawła Pawlikowskiego otrzymała Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Podczas niedzielnej gali rozdania statuetek triumfował "Birdman" Alejandro G. Inarritu, który zdobył 4 nagrody, w tym za reżyserię i dla najlepszego filmu. - "Ida" pokazuje z jednej strony niesłychanie splątane losy polsko-żydowskie. A z drugiej strony film jest szalenie prosty - komentował sukces "Idy" krytyk filmowy Wiesław Kot. Dlaczego statuetki nie otrzymał rosyjski "Lewiatan"? - Jest bardziej skomplikowany, niejednoznaczny, operuje metaforą.

BGK ma 120 mln zł na mieszkania dla najuboższych

Od 1 marca rusza kolejny nabór wniosków o dopłaty dla samorządów, w ramach programu wspierania budownictwa socjalnego i komunalnego realizowanego przez BGK. Tegoroczna pula środków, to ponad 120 mln zł. Do tej pory państwowy bank wsparł budowę 10 tys. mieszkań tego typu.

Państwa bałtyckie mają się czego bać? "Wojna hybrydowa trwa"

- Wojna hybrydowa w państwach bałtyckich trwa już od kilku lat. Przypomnijmy sobie próby przeniesienia pomnika Bohaterów Armii Czerwonej, która wyzwalała Estonię - ówczesne rozruchy wywołała mniejszość rosyjska. Były wsparte regularnym atakiem hakerskim na strony agencji informacyjnych, banków - tłumaczył Piotr Niemczyk, ekspert ds. bezpieczeństwa, były dyrektor biura analiz i informacji w UOP. Według niego Estonia może pochwalić się największą liczbą zatrzymanych rosyjskich szpiegów. I w kontekście hybrydowej wojny dodał: Ta wojna trwa we wszystkich trzech państwach bałtyckich.

NIK: ścieki z sanatoriów zagrażają naturze. Będzie nowe prawo?

Działalność części uzdrowisk zagraża naturze. Ścieki wytwarzane po zabiegach są traktowane jak komunalne lub bytowe. Jak zauważają eksperci siarczany i chlorki pochodzące z zakładów leczniczych to ścieki przemysłowe, które nieodpowiednio odprowadzane niszczą kanalizację i degradują środowisko.

Rating Rosji na poziomie "śmieciowym", rubel w dół

Rosyjska waluta reaguje na niższy rating Rosji. W piątek agencja Moody's obniżyła w piątek rating obligacji państwowych Rosji z poziomu Baa3 do Ba1, czyli do tzw. poziomu śmieciowego. W poniedziałek rano dolar zyskuje wobec rubla ponad 3 proc.

Rynek zalany ropą. Ceny znowu pikują

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. Libia wznawia produkcję ropy, a Oman zapowiada jej podwyższenie - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 50,61 dol., po zniżce o 20 centów.

"Forbes": Oscary nierówności społecznych. Gdzie podziały się kobiety?

Oscary 2015 roku to Oscary nierówności społecznych - pisze "Forbes". Jak wylicza ta prestiżowa gazeta, na 127 nominowanych osób 102 to mężczyźni. Trzy najważniejsze nagrody - najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny i scenariusz adoptowany - zdobyli mężczyźni. Tylko mężczyźni byli nominowani w takich kategoriach jak efekty specjalne i montaż dźwięku - podaje "Forbes".

Tusk za wzmocnieniem sankcji dla Rosji. Dziś rozpocznie konsultacje w UE

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poparł w niedzielę w Kijowie nasilenie sankcji w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Dziś w Brukseli mają się rozpocząć konsultacje w tej sprawie. - W poniedziałek rozpocznę konsultacje o zwiększeniu sankcji w związku z agresją - powiedział szef RE. - Przede wszystkim powinniśmy rozszerzyć sankcje gospodarcze - dodał.

Oscary i twarde zasady na czerwonym dywanie. Dlaczego nadaje tylko jedna telewizja?

Każdej oskarowej nocy, dokładnie o 19.30 czasu amerykańskiego na godzinę relację z tego święta kina przejmuje tylko jedna telewizja, inne muszą zakończyć nadawanie - pisze CNN Money. To część umowy pomiędzy amerykańską Akademią Akademią Sztuki i Wiedzy Filmowej a stacją ABC, oficjalnym nadawcą pokazującym coroczne show oscarowe.

Oscary 2015, Ukraina rok po Majdanie i Grexit odłożony na 4 miesiące? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Sukces polskiego kina: "Ida" Pawła Pawlikowskiego otrzymała Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Tymczasem, w niedzielę kilka tysięcy ludzi przemaszerowało ulicami Kijowa w pierwszą rocznicę zwycięstwa rewolucji na Majdanie Niepodległości. Jakie będą dalsze reakcje Europy na eskalację konfliktu na wschodzie Ukrainy? Ponadto, Grecja i pozostałe kraje strefy euro porozumiały się w piątek, że program pomocy finansowej dla Aten zostanie przedłużony o cztery miesiące. Jaki będzie kolejny krok Grecji? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat.

Kałasznikow stawia na drony i nowe rynki. Sankcje pokrzyżowały Rosjanom plany

Rosyjski producent broni firma Kałasznikow zamierza skoncentrować swoją działalność na rynkach Bliskiego Wschodu i Afryki oraz zdywersyfikować swój asortyment - podkreślił szef koncernu Aleksiej Kriworuczko w rozmowie z Reutersem. Ma to zrekompensować firmie wpływ zachodnich sankcji. Nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie, czy walka przeciwko Państwu Islamskiemu w Iraku i Syrii przyczynia się do zwiększenia popytu na broń.