Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi", 30.09

Ceny paliw na stacjach benzynowych, utrzymująca się deflacja i dobre dane z rynku pracy to tematy poruszane w dzisiejszym "Biznesie dla Ludzi".

Na stacjach zapłacisz więcej. Wzrosło ryzyko podwyżek

Ostatni tydzień września kończymy niewielkimi obniżkami cen benzyn i diesla na stacjach, odpowiednio o 3 i 2 gr/l, a na nielicznych stacjach olej napędowy można było ponownie kupić po 3,99 zł/l - informuje BM Reflex. Jednocześnie ostrzegając przed możliwymi wzrostami w przyszłym tygodniu. Największe ryzyko podwyżek jest na stacjach z najniższymi cenami.

Deutsche Bank ofiarą "pewnych sił i spekulacji". Prezes pisze do podwładnych, akcje wystrzeliły

Po negatywnych informacjach dotyczących stabilności i notowań Deutsche Banku, prezes John Cryan wysłał do pracowników list, w którym stara się ich uspokoić i poświadczyć, że sytuacja jest pod kontrolą. "Jesteśmy i pozostaniemy silnym Deutsche Bankiem" - przekonuje. Akcje banku zaczęły pod koniec dnia odrabiać straty po drastycznych spadkach wartości. To reakcja na doniesieniu o porozumieniu w sprawie kary na amerykańskim rynku.

Święto w Paryżu. To robi furorę na targach moto

Miłośnicy motoryzacji z całego świata już od 1 października przez 16 dni będą mogli podziwiać setki nowych modeli aut, zaprezentowanych przez producentów podczas paryskich targów. W tym roku panuje moda na ekologię - królują auta elektryczne, bezemisyjne, które nie szkodzą środowisku. Furorę robi Volkswagen ID, który nie wymaga obecności kierowcy. Każdy znajdzie coś dla siebie: można wsiąść zarówno do popularnych pojazdów, jak i samochodów drogich i luksusowych.

Pierwsze centrum Facebooka w Europie. Zobacz, co kryje w środku

Pierwszy zbudowany poza Stanami Zjednoczonymi kompleks należący do Facebooka mieści się w Luleå, nieopodal koła podbiegunowego. Wykorzystuje energię w całości pochodzącą ze źródeł ekologicznych. Wrażenie robią imponujące rozmiary kompleksu. Budynki zajmują łączną powierzchnię ponad 8 hektarów - to niecałe 12 boisk do piłki nożnej. Po korytarzach pracownicy poruszają się na skuterach.

Ratunek dla frankowiczów jest coraz bliżej. "Bardzo nam zależy"

Liczymy, że projekt przewidujący zwrot spreadów posiadaczom kredytów frankowych, odnoszonych do walut, jeszcze w październiku zostanie włączony do porządku obrad Sejmu. Bardzo nam na tym zależy - powiedział Przemysław Bryksa z Kancelarii Prezydenta. Zapewnił, że prezydent w tej chwili nie dokonuje żadnych korekt w swoim projekcie.

Niemcy inwestują miliony w Zimnej Wódce

210 osób znalazło pracę w nowej fabryce komponentów dla motoryzacji niemieckiej firmy Mubea, wybudowanej w gminie Ujazd na Opolszczyźnie. Docelowo zatrudnienie wzrośnie do 500 osób, a wartość inwestycji sięgnie 49 mln euro.

Bridget Jones a przeciętna Brytyjka. Zobacz, czym się różnią

Wiele Brytyjek porównuje się do bohaterki kultowych komedii z serii "Bridget Jones". Okazuje się, że o ile nie różnią się zbytnio wyglądem, o tyle styl życia obywatelek Wielkiej Brytanii znacznie odbiega od prezentowanego na dużym ekranie. Największe dysproporcje dotyczą wieku zakładania rodziny oraz urodzenia pierwszego dziecka.

Ceny lecą w dół. Deflacja trwa już ponad dwa lata

Jak podał GUS, we wrześniu towary i usługi potaniały o 0,5 proc. w stosunku do ubiegłego roku. To kolejny z rzędu miesiąc, gdy występuje deflacja. Stan ten trwa w Polsce od ponad dwóch lat. Tanieje większość dóbr, w sierpniu zdrożały za to m.in. lekarstwa, usługi medyczne i turystyczne.

Morawiecki rusza do pracy. Superminister przedstawił plan działania

- Oczekiwania w stosunku do Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów są bardzo duże. Ale jestem przekonana, że państwo temu sprostacie - mówiła premier podczas inauguracyjnego posiedzenia Komitetu. Wicepremier Morawiecki przedstawił na nim mapę drogową ustaw, które do końca tego roku będą dyskutowane.

Moody's radzi Polsce zwiększać dochody i ciąć wydatki

- Przyglądamy się wydarzeniom politycznym w Polsce. Na razie za wcześnie jest na oceny. Dotychczasowy minister finansów jasno określił kierunek polityki fiskalnej. Postrzegaliśmy to zdecydowanie pozytywnie. Zobaczymy, czy nowy minister będzie kontynuował politykę swojego poprzednika - powiedział w rozmowie z TVN24BiS Dietmar Hornung, dyrektor zarządzający w Moody’s Sovereign Risk Group. Agencja ratingowa ocenia, że sytuacja w tym momencie adekwatnie odzwierciedla rating Polski na poziomie A2 z perspektywą negatywną.

Spełnianie marzeń mimo choroby. Poruszająca wyprawa do Gambii

Podróż życia chorującego na stwardnienie rozsiane. - W sierpniu dostałem ciężkiego rzutu, byłem unieruchomiony przez pół roku. Przyspieszyłem z życiem (...) chciałem coś zobaczyć - opowiadał Marcin Kaluźny. Ich poruszająca historia zaczęła się w marcu tego roku od wyprawy do Gambii. Gośćmi cyklu "Pokaż nam świat" byli Tomasz Iwaniuk oraz Marcin Kaluźny

Koniec misja Rosetty. Zobacz, co musisz wiedzieć

W piątek zakończyła się misja sondy kosmicznej Rosetta. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) dokonała kontrolowanego upadku sondy na powierzchnię komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko. Potwierdzenie tego zdarzenia uzyskano w centrum kontroli lotów o godz. 13.19 polskiego czasu. Oto najważniejsze informacje o tej misji. Prezentuje je Łukasz Kijek z TVN24 BiS.

Ludzie głodują. Rząd odrzuca propozycję pomocy

Paragwaj w imieniu około trzydziestu krajów wystąpił w czwartek do ONZ z wnioskiem o uruchomienie specjalnego programu pomocy żywnościowej dla Wenezueli, która odczuwa od miesięcy ciężki kryzys w zaopatrzeniu w żywność.

Kopalnia na sprzedaż. Tylko jedna oferta

W przetargu na zakup kopalni węgla kamiennego Makoszowy w Zabrzu wpłynęła jedna oferta - podała w piątek Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK), do której należy zakład. Jeżeli inwestor spełnił wymogi formalne, najdalej w poniedziałek SRK ujawni jego nazwę i zaprosi do negocjacji.

Czy boisz się hakerów? Pierwszy taki indeks

Tylko jeden na pięciu użytkowników (21 proc.) uważa, że jest zagrożony online - wynika z globalnego indeksu Kaspersky Cybersecurity Index. O swoim bezpieczeństwie w internecie najmocniej przekonani są Francuzi oraz Australijczycy.

Na rynku pracy nadal panuje optymizm

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia, we wrześniu zmalał o 0,8 punktu - poinformowało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

To tam ukrywali się zamachowcy na Charlie Hebdo. Drukarnia znów pracuje

Ten dzień wstrząsnął całą Francją. 7 stycznia 2015 roku zamachowcy przeprowadzili atak na redakcję Charlie Hebdo w Paryżu. Zginęło w nim 12 osób. Dwaj sprawcy, bracia Said i Cherif Kouachi, uciekając przed policją, zabarykadowali się w drukarni w miejscowości leżącej ok. 40 km na północny-wschód od francuskiej stolicy. Później obaj zginęli w strzelaninie. Po kilkunastu miesiącach od tych wydarzeń, drukarnia ponownie zaczęła pracę. W tym symbolicznym wydarzeniu udział wziął prezydent Francji Francois Hollande. Materiał programu "24 Godziny".

Węgrzy decydują o liczbie imigrantów. Orban przestrzega: grozi nam zagłada

"Czy chce Pan/Pani, by Unia Europejska mogła zarządzić, również bez zgody parlamentu, obowiązkowe osiedlanie na Węgrzech osób innych niż obywatele węgierscy"? Na to pytanie, w najbliższą niedzielę, odpowiedzą Węgrzy. Prezydent Viktor Orban straszy rodaków, że naszej cywilizacji grozi zagłada. Na kampanię na "nie" wydano 10 mln euro. I zarówno słowa, jak i te wydatki, zdają się przynosić efekty. Materiał programu "24 Godziny".

Wojna na modę. "Są żałosne i zdesperowane" vs. "zjedzcie cukierka"

Czworo redaktorów magazynu Vouge'a skrytykowało blogerki modowe za to, że tylko udają znajomość mody, a w rzeczywistości chcą się pokazywać w ubraniach znanych projektantów. Na odpowiedź blogerek nie trzeba było długo czekać. Panie zaproponowały, żeby starsi koledzy zjedli na rozluźnienie cukierka. Materiał programu "24 Godziny".

Jedno miasto, tysiące rannych i tylko 30 lekarzy. Trwa dramat w Aleppo

W Syrii trwa dramat uchodźców. Bomby, ostrzał, kolejne domy obracające się w gruzy i dziesiątki rannych, których nie ma kto leczyć. To skutek nasilania się wojny po zerwaniu rozejmu. Ze świata płyną apele o pokój, ale odzewu brak. W dodatku Amerykanie zagrozili właśnie zerwaniem współpracy z Rosją w sprawie rozwiązania konfliktu syryjskiego - bo nie widzą, żeby działania Moskwy zmierzały do osiągnięcia pokoju. Materiał programu "24 Godziny".