Najnowsze

Najnowsze

Kaczyński: Podatek handlowy powinien być. Musimy nad tym pracować

Podatek handlowy powinien być i tutaj coś zawiodło, jeśli chodzi o jego przygotowanie. Musimy nad tym pracować - powiedział w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Nie ma powodów, żeby tego rodzaju działalność, jaką prowadzą hipermarkety i wielkie sieci handlowe, była nieopodatkowana - oświadczył.

KNF: zarząd komisaryczny w Lubuskiej SKOK

Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła 12 października zarząd komisaryczny w Lubuskiej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej w Zielonej Górze (Lubuskiej SKOK) - poinformowała w środę KNF w komunikacie.

Premier: Mieszkanie plus staje się faktem. Pilotaż w 17 miastach

- Ten pilotaż, który dzisiaj zostanie uruchomiony, to jest oferta, którą kierujemy do polskich rodzin, do młodych ludzi, do średniej klasy, do wszystkich, którzy chcą mieć własne mieszkanie, potrzebują tego mieszkania, by myśleć o przyszłości swojej rodziny - powiedziała w środę w Katowicach premier Beata Szydło. Realizacja programu Mieszkanie plus rusza pilotażowo w 17 miastach. W najbliższym czasie powstać ma 6 tys. mieszkań.

Na tym motocyklu nie będziesz potrzebował kasku. Niesamowity projekt

BMW zaprezentowało koncept motocykla przyszłości. Jego największą zaletą ma być bezpieczeństwo: ma on bowiem sam utrzymywać równowagę, a dzięki inteligentnym czujnikom unikać wypadków. Firma jest tak pewna swojego najnowszego projektu, że do jazdy nie zamierza sprzedawać kasków. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy motocykl mógłby trafić do seryjnej produkcji.

Rząd milczy ws. CETA. Rzecznik wyjaśnia

Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów została przedstawiona informacja na temat korzyści płynących z przyjęcia umowy CETA przez Unię Europejską, nie przez Polskę - poinformował w środę rzecznik rządu Rafał Bochenek. Nie powiedział, czy Rada Ministrów zajęła jakieś stanowisko w tej sprawie.

Ropa w USA powyżej 50 USD. Rosja wysyła mieszane sygnały

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku nieznacznie rosną, po spadku we wtorek o ponad 1 proc. Z Rosji docierają mieszane sygnały - nie wiadomo, czy Rosjanie przyłączą się do OPEC i zmniejszą dostawy własnej ropy, czy też tego nie zrobią - informują maklerzy.

Gdzie, dla kogo, za ile? Pięć rzeczy o programie Mieszkanie plus

W środę premier Beata Szydło, wicepremier oraz minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, a także minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zainaugurują program Mieszkanie plus. Prezentacja dotycząca tego flagowego pomysłu rządu odbędzie się w Katowicach. Poniżej przedstawiamy pięć rzeczy, które do tej pory wiemy na ten temat.

Elektryczne auta uratują klimat? Jest jeden poważny problem

Ponad 23 tys. osób umiera rocznie przez emisję zanieczyszczeń pochodzących z elektrowni węglowych. Nadzieje na czyste powietrze przynoszą plany zastępowania samochodów spalinowych elektrycznymi. - Dobrze, że taki plany powstają. To może być koło zamachowe gospodarki i sposób na czysty transport w polskich miastach - mówił w programie "24 Godziny" Marek Józefiak z organizacji Polska Zielona Sieć. Gość TVN24 BiS miał jednak pewne zastrzeżenia. - Jeżeli nie pójdziemy krok dalej i nie zastanowimy się, skąd te samochody będą czerpać energię to wpływ na zmianę klimatu nie będzie pozytywny - dodał Józefiak, przypominając, że energia elektryczna w naszym kraju w ponad 80 proc. pochodzi z węgla.

Wazektomia Party. Nowa moda i manifestacja życiowej postawy

Powodów do świętowania na całym świecie jest wiele, ale ten jest niezwykle intrygujący. Na Zachodzie pojawiają się ludzie, którzy świętują fakt, że... nie będą mieli dzieci. Na zaproszeniu na "Wazektomia Party" możemy przeczytać m.in., że zabawa odbędzie się w domu wypełnionym ostrymi przedmiotami i niezabezpieczonymi kontaktami. Tego typu imprezy to manifestacja postawy życiowej. Ludzie zamiast wydawać pieniądze na wychowanie potomstwa chcą je przeznaczyć np. na nowy samochód czy podróże. Materiał programu "24 Godziny".  

Dam pracę. Ale jest jeden potężny problem

40 proc. polskich średnich i dużych firm deklaruje, że brakuje im odpowiednio wykwalifikowanych kandydatów do pracy; w kolejnych latach ten problem prawdopodobnie się pogłębi - wynika z raportu firmy doradczej Grant Thornton.

Przegląd prasy. Staż skuteczną ścieżką do kariery

Negatywny wpływ niżu na rynek pracy na świecie sprawia, że 32 proc. firm ma problemy z zatrudnieniem. Coraz chętniej inwestują w odpowiednie techniki rekrutacyjne i zatrudniają stażystów. Aż 70 proc. stażystów ma szansę na zatrudnienie – pisze"Puls Biznesu".

Wall Street pod kreską. Rozczarowujące wyniki kwartalne

Główne indeksy na nowojorskich giełdach zanotowały we wtorek solidne spadki. W centrum uwagi rynków znajduje się początek sezonu wyników spółek, który tradycyjnie otworzył koncern aluminiowy Alcoa. Kwartalne wyniki tej spółki rozczarowały inwestorów.

Dardziński: na początku stycznia projekt dużej ustawy o innowacyjności

Na początku stycznia 2017 r. projekt tzw. dużej ustawy o innowacyjności trafi do uzgodnień międzyresortowych. Resort nauki liczy, że podobnie jak w „małej” ustawie, w projekcie uda się zwiększyć poziom ulg podatkowych dla firm wdrażających innowacje – poinformował wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Dardziński.

"Gierkówka" ma już 40 lat. Zobacz wyjątkowe zdjęcia

Mija 40 lat, gdy w Polsce ruszyła budowa tzw. "Gierkówki". Droga, której pomysłodawcą był Edward Gierek, połączyła Katowice z Warszawą, znacząco skróciła podróż między Śląskiem a stolicą. Dziś korzysta z niej dziennie nawet 46 tysięcy kierowców.

"Bilans", 11.10

Przyszłość rządowego programu Mieszkanie plus, zamieszanie wokół wypowiedzenia umowy z Airbusem i jednolity podatek to tematy poruszane w dzisiejszym "Bilansie", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Biznes dla Ludzi", 11.10

Zerwana umowa z Airbusem ws. caracali, 40 lat popularnej "Gierkówki" oraz bilans zysków i strat porozumienia CETA to tematy dzisiejszego "Bilansu dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Plastry antykoncepcyjne do zwrotu. Ważne ostrzeżenie

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju siedem partii plastrów antykoncepcyjnych Lisvy. Producent podkreśla, że nie stwierdzono zwiększenia częstości zgłaszanych działań niepożądanych ani liczby niepożądanych ciąż, które powinny być obserwowane w związku z wadami jakościowymi plastra.

MR: negocjacje ws. offsetu prawidłowe, nie ma podstaw do odszkodowania

Ministerstwo Rozwoju prowadziło negocjacje z Airbus Helicopters prawidłowo, w dobrej wierze; nie zerwało ich, ale zakończyło zgodnie z zatwierdzonym przez obie strony harmonogramem. Z związku z tym nie ma podstaw do roszczeń odszkodowawczych - powiedział wiceminister rozwoju Radosław Domagalski-Łabędzki.