Najnowsze

Najnowsze

Polska broni węgla w Brukseli. Twarde negocjacje

Polska chce wykorzystać nadzwyczajne spotkanie unijnych ministrów środowiska zwołane w sprawie ratyfikacji porozumienia klimatycznego do wywarcia presji na Unii Europejskiej, by ta uwzględniała rolę węgla w polskiej gospodarce.

KNF przyjął rekomendację skierowaną do SKOK-ów

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie przyjęła podczas wtorkowego posiedzenia rekomendację E-SKOK, dotyczącą dobrych praktyk w zakresie zarządzania ryzykiem operacyjnym, stopy procentowej, płynności i koncentracji w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych - poinformowała KNF w komunikacie.

Gigantyczny bank ma kłopoty. Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć

- Deutsche Bank jest częścią niemieckiego i finansowego sektora. Mamy nadzieję, że wszystkie te firmy, które doświadczają tymczasowych problemów, rozwiążą je same - powiedziała we wtorek niemiecka kanclerz Angela Merkel. Akcje Deutsche Banku są najtańsze w historii. Pojawiają się głosy, że bankructwo DB mogłoby wywołać kryzys finansowy na świecie większy niż ten po upadku Lehman Brothers. Zapytaliśmy ekspertów o ewentualne skutki kłopotów tego banku.

Nowy pomysł ministerstwa na podatek handlowy

Ministerstwo Finansów rozważa powrót do koncepcji powierzchni jako kryterium podatku od sprzedaży detalicznej po tym, jak Komisja Europejska zakwestionowała obecną ustawę. W obecnej, obowiązującej od 1 września ustawie o podatku od sprzedaży detalicznej obowiązuje kryterium obrotów.

Rachunki za prąd w górę. Nawet kilkanaście złotych miesięcznie

Ceny prądu wzrosną o kilkadziesiąt złotych, spodziewa się tego samo Ministerstwo Energii. Resort w odpowiedzi na interpelację poselską pisał, że ceny energii elektrycznej wzrosną, co jest związane m.in. z kosztami polityki klimatycznej, czy modernizacją polskich elektrowni. Przeciętny rachunek za prąd wzrośnie od 50 do 75 zł rocznie.

Rosjanie i elektrownia atomowa w Polsce? Stanowisko ministerstwa

Zaangażowanie Rosatomu w budowę elektrowni atomowej w Obwodzie Kalingradzkim oznacza, że rosyjska spółka nie może brać udziału w polskim projekcie energetycznym, wynika ze stanowiska Ministerstwa Energii. To odpowiedź na wczorajsze oświadczenie przedstawiciela rosyjskiej firmy, który nie wykluczał możliwości udziału w projekcie budowy elektrowni w Polsce.

"Kolebka amerykańskiego wspinania". Niezwykła podróż do USA

Gościem cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS była Magdalena Nowak, której pasją jest wspinaczka. Podróżniczka opowiadała o wyprawie do Parku Narodowego Yosemite. - Jest to kolebka amerykańskiego wspinania - wyjaśniła. - To miejsce przepiękne i mające ogromny potencjał jeżeli chodzi o wspinanie - mówiła.

W Niemczech rodzi się więcej dzieci. Pierwszy raz od 30 lat

Niemcy zatrzymują trwający od trzydziestu lat spadek liczby urodzeń. Jak twierdzą analitycy trend zaczyna się odwracać, choć do sytuacji gwarantującej stabilną wymianę pokoleń jeszcze daleko. Polki, to obok obywatelek Niemiec i Turcji, najliczniejsza grupa rodzących.

Surowsze kary dla piratów drogowych? "Lepsze fotoradary"

Ministerstwo Sprawiedliwości chce zaostrzyć kary za przestępstwa w ruchu drogowym. - Dla mnie znacznie ważniejsze byłoby np. przywrócenie kontroli fotoradarami w miastach. Bez nich na naszych ulicach mamy więcej rannych i ofiar śmiertelnych. Proponowane zmiany nie poprawią bezpieczeństwa w ruchu drogowym - mówił w TVN24 Maciej Wroński z Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Podwyżka cen wody. Pięć najważniejszych faktów

Od 5 do nawet 25 proc. - o tyle średnio mogą wzrosnąć ceny wody w przyszłym roku, jeśli w życie wejdą zmiany w Prawie wodnym. Tak duża podwyżka może okazać się wielkim obciążeniem dla rodzinnych i firmowych budżetów. Rząd ma się zająć projektem zmian w prawie już w przyszłym tygodniu. Sprawdź, co szykuje.

Zmiany w leczeniu. Rewolucja zacznie się w szpitalach

Oddzielenie opieki szpitalnej i specjalistycznej ma przynieść nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej. Projekt noweli przewiduje utworzenie nowej instytucji - sieci szpitali, które miałyby jasno podzielone kategorie i gwarantowane umowy finansowania. Ma to dać pacjentom łatwiejszy dostęp do kompleksowego leczenia. Zmiany w praktyce mają zadziałać od 1 lipca 2017 r.

Kto wygrał wyborcze starcie? Ta waluta to pokazuje

Meksykańskie peso zwykle nie jest walutą, która znajduje się w centrum uwagi, ale dziś peso notuje mocne odbicie na rynkach na całym świecie. To efekt debaty prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych. Inwestorzy nie mają wątpliwości: pierwsze starcie przed listopadowymi wyborami wygrała Hillary Clinton.

Ranking globalnych centrów finansowych. Warszawa awansowała

Choć pozycje pięciu najważniejszych centrów finansowych globu pozostały niezmienione, to na poziomach lokalnych nastąpiło kilka przetasowań - wynika z najnowszej edycji Indeksu Globalnych Centrów Finansowych (GFCI). Na pozycję lidera w regionie awansowała Warszawa, ale polską stolicę niepokojąco szybko gonią inne miasta.

Duże zmiany w wyszukiwarce Google. Sprawdź nowości

Google zaktualizował algorytm Pingwin, który walczy z zakazanymi technikami pozycjonowania stron w wyszukiwarkach. System będzie działał w czasie rzeczywistym i głębiej przeanalizuje jakość odnośników. Dzięki zmianom wyniki wyszukiwań mają być bardziej klarowne i wartościowe.

Przegląd prasy: "Misiewicze" się dwoją i troją. PiS wykorzystuje lukę w prawie

Luki w ustawie kominowej pozwalają PiS legalnie wsadzać "swoich" do więcej niż jednej rady nadzorczej państwowej spółki - podają "Gazeta Wyborcza" i "Dziennik Gazeta Prawna". Przyjaciółka domu Kaczyńskich Janina Goss znalazła się w Polskiej Grupie Energetycznej i Banku Ochrony Środowiska, ale są też osoby, które zasiadają w więcej niż dwóch radach.

Strefa euro dotąd odporna na Brexit. Ale istnieje ryzyko

Gospodarka strefy euro była na razie odporna na Brexit - oświadczył w poniedziałek szef Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghi. Chce on w pełni utrzymać cztery swobody w ramach jednolitego rynku, podczas gdy Londyn domaga się ograniczenia wolności przepływu osób.

Oto najbogatsze Polki. Najnowszy ranking

Dominika Kulczyk po raz kolejny otwiera listę 50 najbogatszych Polek, opublikowaną przez tygodnik "Wprost". Na drugim miejscu znalazła się jej matka - Grażyna, a podium zamyka Barbara Komorowska, współwłaścicielka imperium spożywczego. W sumie wartość fortun najbogatszych kobiet w naszym kraju sięgnęła prawie 22,8 mld zł - obliczył tygodnik.

"Biznes dla Ludzi", 26.09

Możliwość zwrotu gigantycznego podatku przez bary szybkiej obsługi, przyszłość VAT-u do 2018 roku - to tematy podejmowane w dzisiejszym "Biznesie dla Ludzi".