Najnowsze

Najnowsze

Tumanił, śmieszył, przestraszał. Ale żarty się skończyły

Tumani, śmieszy, przestrasza. Długo analitycy brytyjskiej polityki patrzyli na Borisa Johnsona przez pryzmat tych trzech słów. Ale żarty się skończyły. Były burmistrz Londynu został nowym szefem brytyjskiej dyplomacji. Jak wcześniej radził sobie z dyplomacją? Bywało z tym różnie, o czym mówił w programie "24 Godziny" Michał Sznajder.

Biznes przygarnia polityków. Ich nowe funkcje budzą kontrowersje

Goldman Sachs ogłosił, że Jose Barroso zaczyna dla niego pracę. Decyzja banku spotkała się z falą krytyki. Były szef Komisji Europejskiej spełnia wszystkie warunki do pełnienia ważnej funkcji w większości instytucji finansowych. Jednak eksperci podejrzewają, że może wykorzystywać je nie fair. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Gerharda Schoredera, który z siedziby kanclerza Niemiec przeniósł się do Gazpromu. Z kolei Mario Monti po pracy w banku został premierem Włoch. Choć przechodzenie z polityki do biznesu może budzić kontrowersje, zajmujący czołowe stanowiska mają niezbędne doświadczenie, aby wykorzystać je w dużych firmach. Materiał "Faktów z zagranicy".

Maile pod ochroną. Microsoft wygrał ważny proces

Federalny sąd apelacyjny w Nowym Jorku orzekł w czwartek, że Microsoftu, ani żadnej innej amerykańskiej firmy nie można zmusić do wydania e-maili przechowywanych na serwerach poza Stanami Zjednoczonymi.

Rząd poprawi wizerunek Polski? Zaniewski: to będzie straszliwie trudne

- Uczestniczyłem w kilku próbach robienia działań reklamowych dla rządu, ministerstw, spółek. Tam nie ma fachowców od zamawiania tego typu utworu - mówił na antenie TVN24 BiS Iwo Zaniewski, dyrektor artystyczny agencji reklamowej PZL. - Z czym Polska ma być kojarzona? Z demokracją, radością, turystyką? Tu już pojawia problem, ktoś będzie musiał się z tego zamówienia rozliczyć. Każdy urzędnik będzie przerażony - uważa ekspert. Rząd powołał dziś Polską Fundację Narodową, która ma zajmować się promocją Polski za granicą.

"Biznes dla Ludzi", 14.07

W "Biznesie dla Ludzi" Robert Stanilewicz mówił o rządowym pomyśle, który miałby zakończyć wojny dłużników. Gościem programu był Mariusz Hildebrand, wiceprezes zarządu BIG InfoMonitor. Ponadto pojawił się temat dotyczący deficytu pracowników w budowlance oraz programu Mieszkanie plus.

Polowanie na pokemony z finałem na drzewie

Tego można było się spodziewać, gdy pokemonowe szaleństwo opanowało świat. Polowanie na kieszonkowe potwory czasem prowadzi na manowce, o czym dotkliwie przekonał się 28-letni kierowca. Jednocześnie grał i prowadził samochód. Zamiast złapania niejakiego Squirtle wylądował na drzewie. A policja wydała specjalny komunikat.

Theresa May: Wielka Brytania potrzebuje czasu na Brexit

Nowa premier Wielkiej Brytanii Theresa May powiedziała w czwartek szefowi Komisji Europejskiej Jean-Claude'owi Junckerowi, że ma nadzieję na pozytywne rozmowy z Unią Europejską w sprawie opuszczenia Wspólnoty, ale potrzebuje czasu na ich przygotowanie. Informację taką przekazała rzeczniczka May po rozmowie obojga polityków.

"Bilans", 14.07

W "Bilansie" Robert Stanilewicz mówił o programie Rodzina 500 plus, o jego konsekwencjach oraz propozycjach zmian. Pojawił się także temat nowego szefa brytyjskiej dyplomacji, którym został Boris Johnson. Nie zabrakło także najnowszych informacji z rynku walutowego.

Polska liga dogania Zachód. Wiemy, ile zarabiają kluby Ekstraklasy

Legia Warszawa jest liderem przychodów w polskiej lidze, ale to Lech Poznań zanotował ich najwyższy skok rok do roku. Kluby Ekstraklasy łącznie po raz pierwszy w historii zbliżyły się do bariery 500 milionów złotych, co daje nam poziom podobny do ligi austriackiej oraz duńskiej - wynika z najnowszego raportu "Piłkarska liga finansowa - rok 2015" przygotowanego przez Deloitte.

Amerykański nadzór bankowy zhakowany. Kongres wskazuje na Chiny

Hakerzy na zlecenie chińskiego rządu prawdopodobnie włamali się do amerykańskiej agencji rządowej zajmuje się monitorowaniem systemu bankowego (Federal Deposit Insurance Corp). Do ataków miało dojść w 2010, 2011 oraz 2013 roku - podaje Reuters powołując się na raport Kongresu USA.

Życie u źródła Nilu, czyli niesamowite oblicze Ugandy

Justyna Śnieżek mieszka na co dzień w Ugandzie. W ubiegłym roku wyjechała do tego afrykańskiego kraju i zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Zaczęła nowe życie, pracuje z ludźmi z różnych kręgów kulturowych i religijnych. - To niesamowita lekcja - mówiła podróżniczka.

Szpitalnik Zakonu Maltańskiego nowym wiceprezesem PKO BP

Rada nadzorcza PKO BP powołała Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko wiceprezesa banku od dnia 18 lipca br., na bieżącą wspólną kadencję zarządu - poinformował w czwartek bank. Jak podkreślił bank, Rościszewski jest przedsiębiorcą, menedżerem branży ubezpieczeniowej.

Coiffeurgate, czyli afera nad Sekwaną. Francuzi kpią z prezydenckiego fryzjera

Głowa głowy państwa ma być opanowana i w absolutnym ładzie, bo stawka jest wysoka. Podobnie jak cena, którą przychodzi za to zapłacić - prawie 10 tysięcy euro miesięcznie. Tyle zarabia fryzjer Francois Hollande'a. Czy to aby nie za dużo? W programie "24 Godziny" coiffeurgate, czyli "aferę fryzjerską" nad Sekwaną komentował Michał Sznajder.