Najnowsze

Najnowsze

Sprzedawał kradzionego Jeepa. Wpadł

Reporterzy programu Turbo Kamera doprowadzili do zatrzymania mieszkańca Mielca, który próbował im sprzedać samochód z przebitymi numerami. Mężczyźnie grozi osiem lat więzienia. A samochód trafił na policyjny parking. We wtorek kulisy akcji pokaże TVN Turbo.

MFW obniżył prognozy dla Polski. Odbicie gospodarcze w przyszłym roku

Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę dynamiki polskiego PKB w 2016 roku do 3,1 proc. z 3,5 proc. wcześniej oraz w 2017 roku do 3,4 proc. z 3,7 proc. - wynika z w październikowej edycji World Economic Outlook. MFW obniżył również prognozy wzrostu dla Stanów Zjednoczonych. Zdaniem funduszu wzrost gospodarczy na świecie przyspieszy począwszy od 2017 r.

Alma kończy z programem dla koneserów. Zamyka kolejne sklepy

Alma Market poinformowała o planowanym zakończeniu programu lojalnościowego o nazwie Klub Konesera. To kolejny krok w programie restrukturyzacji polskiej sieci delikatesów. W ostatnich dniach Alma zamknęła sklepy, m.in. w Lublinie, Warszawie, Rzeszowie. Dziś akcje spółki na warszawskiej giełdzie zdrożały o jedną czwartą.

Gorąca dyskusja o CETA. Rząd odkłada decyzję

Polska nie przystąpi do CETA, jeśli nie będzie nam ona gwarantowała tego, co uważamy za istotne - zapowiedziała we wtorek premier Beata Szydło podczas konferencji po posiedzeniu rządu. Umowa handlowa między UE a Kanadą budzi obawy ekspertów. - Ta umowa chroni interesy dużych korporacji, a małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce po prostu stracą - wskazywał w TVN24 BiS Rafał Górski z Instytutu Spraw Obywatelskich Inspro.

Państwowe spółki pod nowym nadzorem. Kadrami ma zarządzać premier

Po likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa nadzór merytoryczny nad spółkami Skarbu Państwa trafi do poszczególnych ministrów branżowych, natomiast nadzór nad powoływaniem zarządów i rad nadzorczych spółek znajdzie się w gestii kancelarii premiera - poinformował minister w KPRM Henryk Kowalczyk.

"Największy podatek świata". Eksperci oceniają jednolitą daninę

- To jeden z większych paradoksów, z którym mamy do czynienia - uważa prof. Witold Modzelewski o projekcie wprowadzenia jednolitego podatku przez PiS, podkreślając, że pierwotnie był to cel PO. Z kolei Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego XELION pozytywnie ocenia ten pomysł, wskazując na możliwość napędzania gospodarki przez biedniejszych obywateli.

Kaczyński zamierza sprawdzić Morawieckiego. Dał mu rok

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał w wywiadzie dla dziennika "Polska the Times", że za rok zamierza sprawdzić osiągnięcia związane z planem "obudzenia polskiego kapitału" wicepremiera, ministra rozwoju i ministra finansów Mateusza Morawieckiego. - Ma taką władzę, jaką chciał, i z niej będzie rozliczany - powiedział Kaczyński w wywiadzie, zdradzając że Mateusza Morawieckiego poznał niedawno.

Funt najtańszy od 31 lat. Powodem blady strach przed Brexitem

Funt brytyjski w parze do dolara zanurkował we wtorek do poziomu najniższego od 31 lat. Na rynki padł blady strach, gdy okazało się, że rozwód Wielkiej Brytanii z Unią Europejską może naprawdę negatywnie wpłynąć na brytyjską gospodarkę - podaje CNN Money.

Rosną hałdy węgla. Sprzedaż mniejsza, niż wydobycie

W sierpniu kopalnie wydobyły prawie 270 tys. ton węgla więcej niż wyniosła miesięczna sprzedaż tego surowca. Niesprzedany węgiel trafił na zwały, których wielkość przekroczyła 5,7 mln ton - wynika z danych Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

Intercyza coraz popularniejsza, nie tylko wśród gwiazd. "Element podstawowej higieny związku"

Intercyza nie dotyczy już tylko świata show-biznesu. Na jej podpisanie przed zawarciem małżeństwa lub w jego trakcie decydują się coraz częściej Polacy. - Ja zetknąłem się wielokrotnie z decyzją o intercyzie, gdzie główną motywacją była troska - mówił w TVN24BiS Jacek Santorski, psycholog. - Intercyza obecnie traktowana jest jako element podstawowej higieny związku - dodał Mariusz Kowolik, radca prawny.

Google ma swój pomysł na smartfony. Sprawdź, co już wiemy

Google zaprezentuje dziś dwa modele smartfonów - Pixel i Pixel XL. Firma tuż przed premierą ujawniła część zdjęć nowych urządzeń. Po raz pierwszy smartfony zostały w pełni stworzone przez Google, bez współpracy z innymi producentami. Wcześniej koncern firmował serię telefonów pod marką "Nexus".

Waszczykowski: badamy konsekwencje ewentualnego podpisania CETA

- Decyzji ostatecznej nie ma - powiedział w programie "Jeden na jeden" szef MSZ Witold Waszczykowski, odnosząc się do podpisania przez polski rząd umowy CETA. Wskazywał, że należy ją rozpatrywać na kilku płaszczyznach. Polska musi ustosunkować się do porozumienia handlowego z Kanadą do 18 października. Rząd zajmie się we wtorek tą umową.

"Ludzie, którzy najbardziej ucierpieli, byli za pokojem". Kolumbijczycy odrzucili porozumienie

Kolumbijczycy odrzucili układ z partyzantami z FARC, który był negocjowany przez cztery lata. Gość "24 Godzin" Maciej Stasiński z "Gazety Wyborczej" wyjaśniał, jakie niesie to konsekwencje. - Nie ma większego problemu niż ten - mówił w TVN24 BiS. - Odtrąbiony został gigantyczny sukces, wszyscy klaskali: Stany Zjednoczone, Watykan, Norwegia, Kuba. To miało być przybicie do szczęśliwego portu, tymczasem wbrew wszystkim sondażom 50,2 proc. społeczeństwa powiedziało „nie” - przypominał komentator. Dodatkowo 38-procentowa frekwencja to porażka strategii pokojowej. Konflikt między rządem a lewicowymi rebeliantami pochłonął wiele ofiar. - Ludzie, którzy najbardziej ucierpieli, byli za pokojem - wskazywał w programie "24 Godziny".

Setki milionów dolarów na propagandę. Kontrowersyjne wydatki Pentagonu

Ponad pół miliarda dolarów na produkcję PR-owskich materiałów telewizyjnych wydał Pentagon. Część z nich udawała propagandowe produkcje Al-Kaidy. Kontrowersyjne działania ujawniło niezależne Biuro Dziennikarstwa Śledczego. Okazuje się, że część tych materiałów miała pomagać w namierzeniu terrorystów. Jednak piszący o sprawie dziennikarze wskazują na możliwość naruszenia prawa. Tę kwestię w programie "24 Godziny" omawiał Michał Sznajder.

Relaks w godzinach pracy. Skandal w urzędzie

Jedna trzecia pracowników urzędu miasta Milazzo na Sycylii została objęta postępowaniem w sprawie masowego uchylania się od pracy. Włoskie media podkreślają, że to kolejny taki skandal, który obrazuje skalę lenistwa i lekceważenia pracy w administracji.

Zmiany w dużych spółkach Skarbu Państwa. Karuzela stanowisk

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) dokonało zmian w Radzie Nadzorczej i zarządzie spółki. Z zarządu został odwołany Cezary Szwed. Z kolei Rada Dyrektorów KGHM International Ltd. powołała w poniedziałek Roberta J. MacDonalda na pełniącego obowiązki prezesa spółki.

"Biznes dla Ludzi", 3.10

Rodzinne obligacje skarbowe, podatki Donalda Trumpa i spór taksówkarzy z kierowcami Ubera to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zapraszają Paweł Blajer i Robert Stanilewicz.

"Bilans", 3.10

Co dalej z jednolitym podatkiem? Kiedy dojdzie do Brexitu i jakie skutki przyniesie? Na te pytania próbowali odpowiedź w programie "Bilans" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz.

Kiedy szybciej na wschodnią granicę? Firmy powalczą o ważny odcinek A2

GDDKiA wysłała zaproszenia do składania ofert w przetargach na budowę autostrady A2 od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. W ramach inwestycji zaplanowano budowę 14,6 km autostrady z dwoma pasami ruchu z rezerwą pod trzeci pas. Umożliwi to szybszą podróż do Lublina, Terespola i Białegostoku.

Umowa handlowa z Kanadą budzi obawy. Pięć rzeczy, które zmieni CETA

Rząd zajmie się na najbliższym posiedzeniu stanowiskiem w sprawie umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą (CETA) oraz skutkami politycznymi jej ewentualnego niepodpisania. Przeciwnicy CETA obawiają się utraty praw pracowników czy wejścia na rynek żywności GMO. Zapowiedzieli na jutro protesty. Przedstawiamy pięć faktów o CETA, które mogą wpłynąć na codzienne życie Polaków.