Wrocław

Zobacz popis mistrza motocyklowej akrobacji

Wrocław

TVN 24 WrocławTen, który lata na motocyklu

Potrafi jeździć zarówno na przednim, jak i na tylnym kole, stanąć na maszynie tyłem do kierunku jazdy, usiąść na kierownicy i jednocześnie prowadzić motocykl. Mistrz świata w tzw. freestyle'owej jeździe na motocyklu, w efektowny sposób pokazał nam na czym polega stunt.

Dwukrotny mistrz Polski, a teraz także mistrz świata. Mówi się o nim "ten, który lata na motocyklu". Wcześniej podbił USA zdobywając 9 trofeów na 12 kategorii. Znany Stunter 13, czyli Rafał Pasierbek z Niemodlina, przywiózł kolejne trofeum, tym razem z Maroko.

- To kolejna taka nagroda, która mnie zmotywuje, żeby ostro trenować do następnego sezonu - zapewnia Rafał Pasierbek z Niemodlina. - Będę ćwiczył nawet zimą - dodaje mistrz widowiskowych akrobacji.

Kolejne trofeum

Jak twierdzi Rafał, zawody zarówno w USA jak i w Maroku, to bardzo duże wyzwanie. Europejczykom, bowiem rzadko zdarza się tam stawać na podium.

- Amerykanie reprezentują najwyższy poziom freestylowej jazdy. Dlatego zależało mi, żeby pokazać im trochę europejskiego stylu - wyjaśnia Rafał, stunter z Niemodlina - Odkąd zacząłem uprawiać ten sport, wyznaczyłem sobie cel w życiu, żeby wystartować w Stanach. To było moje marzenie od wielu lat. Bardzo cieszę się z wygranej - dodaje.

Pasja od dziecka

Rafał Pasierbek trenuje średnio po dwie godziny, trzy razy dziennie. Pierwszy raz poczuł słabość do motocykli gdy miał 7 lat. Po latach treningów zaczął zdobywać kolejne nagrody. Od pierwszych wygranych zawodów w 2005 roku Rafał wygrał wszystko, co było możliwe - w Polsce i Europie, a teraz także w USA na mistrzostwach świata stuntu.

Zobacz co potrafi mistrz świata efektownych akrobacji na motorze:

Rafał Pasierbek z Niemodlina pokazuje akrobacje na motorzeTVN 24 Wrocław

Autor: balu / Źródło: TVN 24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24