Zarzuty dla policjantów po brutalnej interwencji wobec starszej kobiety

[object Object]
Interwencja wobec 82-letniej kobiety. Prokuratura: to przekroczenie uprawnieńD. Rudnicki | TVN24 Wrocław
wideo 2/12

Funkcjonariusze z Wrocławia, którzy podczas interwencji brutalnie potraktowali 82-letnią kobietę usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień. Nie przyznają się do winy. Grozi im do trzech lat więzienia.

Po tym jak opublikowano nagranie na którym widać, jak policjant i policjantka użyli przemocy wobec 82-letniej kobiety sprawą zajęła się prokuratura.

Najpierw śledztwo, wobec zawieszonych funkcjonariuszy, prowadzono w sprawie. W piątek mundurowi, Lidia S. i Piotr L., usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień.

Jak informowała wcześniej Małgorzata Klaus z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu policjanci zastosowali wobec starszej kobiety "nieadekwatne do jej zachowania środki przymusu bezpośredniego".

Nie przyznają się do winy. Zostali zawieszeni

Wiadomo, że Lidia S. i Piotr L. nie przyznają się do winy. Odmówili też składania wyjaśnień. Policjantka pytana przez reporterkę TVN24 o to, dlaczego tak potraktowała seniorkę, nie odpowiedziała nic.

Zachowanie funkcjonariuszy wyjaśnia Wydział Kontroli Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Materiał pokazuje zachowanie policjantów, które nigdy nie powinno mieć miejsca. Dlatego komendant miejski policji we Wrocławiu polecił niezwłocznie wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec interweniujących, w związku z kradzieżą sklepową, funkcjonariuszy - mówił asp. sztab. Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji.

Komendant miejski policji zdecydował o zawieszeniu policjantów w czynnościach służbowych. To obowiązuje do czasu wyjaśnienia sprawy.

Sprawą zajmują się prokuratorzy z Wrocławia:

Mapa Targeo

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Super Express, SE.PL/ EAST NEWS

Pozostałe wiadomości