Szedł drogą, nie miał odblasków, potrącił go samochód. Policja pokazuje nagranie

Wrocław

Szedł drogą, nie miał odblaskówpolicja dolnośląska
wideo 2/5

Nagranie pokazujące moment potrącenia pieszego kierowca przekazał policjantom ze Świdnicy (Dolnośląskie). Pieszy, który nie miał odblasków, ze zdarzenia wyszedł bez poważniejszych obrażeń. Jednak jego lekkomyślność mundurowi postanowili wykorzystać, by przypomnieć o konieczności noszenia odblasków.

Noc, prosty odcinek nieoświetlonej drogi. Kierowca zwalnia i zjeżdża na prawy pas prowadzący na stację benzynową. Chwilę przed zjazdem uderza w idącego drogą mężczyznę, który odbija się od auta i upada kilka metrów dalej.

"Odblaski to widoczność i bezpieczeństwo"

- Pieszy nie miał odblasków, a odblaski zapewniają widoczność, a dzięki temu bezpieczeństwo. Dobitnie pokazuje to film ze zdarzenia drogowego, które na szczęście nie zakończyło się tragicznie - informuje sierż. szt. Magdalena Ząbek z policji w Świdnicy. I dodaje, że mężczyzna, który postanowił sobie skrócić drogę, wyszedł ze zdarzenia z ogólnymi potłuczeniami. Tuż po zdarzeniu, co widać na nagraniu, błyskawicznie podniósł się z jezdni.

Policja opublikowała nagranie, by przypomnieć pieszym o konieczności noszenia odblasków. - Poruszając się o zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, jesteśmy zobowiązani do używania elementów odblaskowych tak, by być widocznymi dla innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla Ząbek.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu świdnickiego:

Mapa Targeo

Autor: tam/ ks / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: policja dolnośląska