Olej przekładniowy w rzece Bóbr. Straż zatamowała wyciek

Wrocław

TVN24 WrocławStraż założyła zastawki na rzece

Do przepływającej przez Kamienną Górę rzeki Bóbr przedostał się olej przekładniowy. Na miejscu pracowała grupa chemiczna straży pożarnej. Na razie nie wiadomo w jaki sposób substancja znalazła się w wodzie.

W sobotę strażacy otrzymali zgłoszenie od mieszkańca, który w korycie rzeki zauważył spore zanieczyszczenie, wyciek jakiegoś oleju.

- Po przyjeździe na miejsce stwierdziliśmy po przejściu odcinka rzeki, że wypływa z kanału, z takiej odnogi, która wpływa do rzeki Bóbr, substancja ropopochodna - mówi Sławomir Helfojer ze straży pożarnej w Kamiennej Górze.

Olej z ulicy?

Strażakom szybko udało się zatamować wyciek specjalnymi zastawkami. Na miejsce dojechała grupa chemiczna z Wałbrzycha, która zbadała substancję. To olej przekładniowy.

Jacek Jacel, kierownik kamiennogórskich wodociągów uważa, że substancja mogła przedostać się do kanału z ulicy, wraz z topniejącym śniegiem, bądź ktoś celowo ją tam wlał.

Nie wiadomo jak długo trwał wyciek i jak dużo oleju przedostało się do rzeki. Kanał został sprawdzony na całej długości, ale w żadnym innym miejscu nie było podobnego wycieku.

Do zdarzenia doszło w Kamiennej Górze:

Mapa Targeo

Autor: ib/pm / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław