Pożar w centrum handlowym przy Towarowej. "Z budynku ewakuowało się 400 osób"

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pożar w centrum handlowym przy Towarowej
Pożar w centrum handlowym przy Towarowej
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plPożar w centrum handlowym przy Towarowej

10 zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem w centrum handlowym przy Towarowej 22. Pożar wybuchł w części magazynowej. - Około 400 osób ewakuowało się z budynku jeszcze przed naszym przybyciem - poinformowali stołeczni strażacy.

- Na miejscu działa kilka zastępów straży pożarnej - informował Łukasz Płaskociński ze straży pożarnej około godziny 15.30. Już wtedy pożar był zlokalizowany. Reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński precyzował, że na miejscu jest siedem zastępów, a kolejne dojeżdżają. - Widać, że akcja cały czas trwa i sytuacja jest rozwojowa. Z różnych miejsc budynku unosi się dym, ale nie widać ognia. Strażacy rozstawili też podnośnik, żeby wjechać na górę - opowiadał nasz reporter.

Jak potwierdził, do pożaru faktycznie doszło w części magazynowej. - Te magazyny sprawiają wrażenie częściowo nieużywanych. Jest to duży obiekt - opisywał Zieliński.

"Ewakuowało się około 400 osób"

- Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy przed godziną 15. To budynek, w którym są zarówno magazyny, biura i centrum handlowe i pożar wybuchł właśnie w jednym z boksów magazynowych. Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej, czyli około 40 ratowników. Pożar został już ugaszony, trwa dogaszanie i oddymianie pomieszczeń - podsumował Płaskociński o godzinie 16.30.

Konieczna była ewakuacja osób przebywających na terenie budynku. - Jeszcze przed naszym przybyciem włączył się system ostrzegawczy i pracownicy opuścili obiekt. Z informacji przekazanych przez administrację wynika, że ewakuowało się około 400 osób - podał strażak.

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości