Przygotuj się na:

PRACE NA "OBWODNICY" GOCŁAWIA

Mieszkańców Gocławia czekają weekendowe utrudnienia w ruchu. W piątek wieczorem drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni ulicy Meissnera. Północno-wschodnia jezdnia będzie wyłączona z ruchu do poniedziałkowego poranka.

Zmiany w obostrzeniach na Mazowszu. W weekend ponad 7 tysięcy nowych zakażeń w województwie

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Nowe obostrzenia na Mazowszu i w Lubuskiem TVN24
wideo 2/5
TVN24Nowe obostrzenia na Mazowszu i w Lubuskiem

Od poniedziałku decyzją rządu będą obowiązywały dodatkowe restrykcje na Mazowszu w związku z liczbą nowych przypadków COVID-19. Tylko w sobotę i niedzielę przybyło ponad siedem tysięcy zakażeń w województwie. Z kolei pierwszych pacjentów chorych na COVID-19 przyjął szpital tymczasowy na Okęciu.

Resort zdrowia poinformował, że w niedzielę w województwie Mazowieckim przybyło 3430 nowych zakażeń koronawirusem. Dzień wcześniej, w sobotę odnotowano 3891 zachorowań. Na rządowej stronie raportującej dzienne statystyki czytamy, że zmarły 22 osoby: 18 z powodu COVID-19 i chorób współistniejących oraz cztery wyłącznie z powodu COVID-19.

W samej Warszawie w niedzielę odnotowano 1417 nowych przypadków koronawirusa. Dzień wcześniej przybyło ich 1582. W rządowym raporcie czytamy, że zmarło pięć osób - wszystkie z powodu COVID-19 i chorób współistniejących.

56 nowych łóżek

W weekend zmieniła się również sytuacja w szpitalach. Zaczął działać tymczasowy w I Bazie Lotnictwa Transportowego na Okęciu i przyjął pierwszych pacjentów zakażonych koronawirusem. Poinformował o tym na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

"Tymczasowy szpital wojskowy w bazie lotniczej @1BLTr_Warszawa na warszawskim Okęciu przyjął już pierwszych pacjentów zakażonych koronawirusem. W szpitalu przygotowanych jest 56 łóżek z możliwością natychmiastowego zwiększenia do 250" - napisał.

I Baza Lotnictwa Transportowego powstała w miejsce rozformowanego z końcem 2011 roku 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. Obsługuje samoloty i śmigłowce będące do dyspozycji osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

W sobotę informowaliśmy, że na Stadionie Narodowym leczonych było 250 pacjentów.

Restrykcje na Mazowszu

Na ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia ogłosił, że w związku z rosnącą liczbą zakażeń rząd nakłada dodatkowe restrykcje na dwa województwa: mazowieckie oraz lubuskie. Od 15 do 28 marca zamknięte będą tam galerie handlowe, muzea, galerie sztuki, hotele oraz kina i teatry.

Nie będzie można korzystać z basenów i kortów.

W szkołach podstawowych klasy I-III będą mogły funkcjonować w trybie mieszanym.

Jak wyjaśniono na stronie rządowej, od 15 marca działalność muszą zawiesić:

- baseny (oprócz tych wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej), - sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, - hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych), - galerie handlowe - wyjątki to m.in. sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne i z artykułami budowlanymi, salony fryzjerskie, optyczne, bankowe i pralnie, - teatry, muzea, galerie sztuki (można organizować próby i ćwiczenia, a także wydarzenia online), - kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury), - stoki narciarskie, - kluby fitness i siłownie, - obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Nowe obostrzenia w województwach mazowieckim i lubuskimKPRM

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: