Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

TVN Warszawa | Ulice

Rowerzysta zderzył się z autem w Zielonce. Wezwano śmigłowiec

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmigłowiec przyleciał do rowerzysty

Rowerzysta został ranny po zderzeniu z mazdą w Zielonce. Do poszkodowanego wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ale ostatecznie do szpitala mężczyznę przetransportowano karetką.

W niedzielę około godziny 15 nad podwarszawską Zielonką pojawił się żółty śmigłowiec LPR. - Szukał ewidentnie miejsca do lądowania - przekazał dziennikarz TVN24 Cezary Królak.

Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji powiedziała nam, że interwencja miała związek z wypadkiem z udziałem rowerzysty. - Zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do służb o godzinie 15.10. Na drodze wojewódzkiej numer 631 w kierunku Nieporętu rowerzysta zderzył się z osobową mazdą. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Była też karetka i ostatecznie to ta załoga zabrała mężczyznę do szpitala na badania - podała policjantka.

W ostatnich dniach regularnie informujemy o akcjach LPR. Rzeczniczka powietrznych karetek przyznała na antenie TVN24, że interwencji jest więcej. Część z nich wynika z braku obsady w karetkach pogotowia, co z kolei wynika z protestu ratowników przeciwko - ich zdaniem - zbyt niskim zarobkom i warunkom pracy. W piątek doszło do sytuacji, w której śmigłowiec lądował na placu Konstytucji, kilkaset metrów od siedziby pogotowia ratunkowego przy Hożej, w samym centrum Warszawy. Wojewoda mazowiecki zawnioskował do ministra obrony narodowej, żeby pogotowie zostało wsparte przez wojsko.

Śmigłowiec LPR lądował w ścisłym centrum Warszawy
Śmigłowiec LPR lądował w ścisłym centrum WarszawyMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Cezary Królak / TVN24

Pozostałe wiadomości