Zamkną skrzyżowanie Górczewskiej i Lazurowej


Kierowcy, którzy chcą przejechać ulicą Lazurową przez skrzyżowanie z Górczewską mają na to czas do soboty. W niedzielę rano rusza remont, a z nim zaczynają się spore utrudnienia.

To kolejny etap inwestycji, dzięki której Górczewska stanie się drogą dwujezdniową.

Proponowany objazdum.warszawa

Nakaz jazdy w prawo

Późnym wieczorem w sobotę drogowcy zaczną wprowadzać nową organizację ruchu. Samochody pojadą po nowej, północnej jezdni ulicy Górczewskiej od Klemensiewicza do granicy miasta. W obu kierunkach kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu. Wiąże się to z dodatkowymi utrudnieniami dla wszystkich wyjeżdżających z centrum handlowego i z ulicy Narwik. Na skrzyżowaniach obowiązywać będzie nakaz skrętu w prawo, w kierunku wyjazdu ze stolicy.

Zmiany oznaczają również zamknięcie ulicy Lazurowej. Od strony Człuchowskiej, dojechać będzie można tylko do Doroszewskiego. Otwarty pozostanie natomiast odcinek Lazurowej po północnej stronie skrzyżowania, łączący Górczewską z trasą S8.

Drogowcy proponują objeżdżać zamknięte skrzyżowanie ulicami: Człuchowską, Powstańców Śląskich, Górczewską lub Radiową.

Nowe rondo

Po zakończeniu budowy Górczewska, od Powstańców Śląskich do Lazurowej, będzie miała trzy pasy ruchu w każdą stronę. Dalej, do granicy miasta, kierowcy zadowolić się będą musieli dwoma. W zamian powstanie jezdnia serwisowa, którą podjechać będzie można do punktów usługowych i sklepów. Wzdłuż ulicy wytyczona zostanie ścieżka rowerowa.

Skrzyżowanie Górczewskiej i Lazurowej straci swą obecną formę. Po remoncie powstanie w tym miejscu rondo. Pojawią się nowe chodniki i latarnie.

Tak bedzie wyglądało skrzyżowanie po przebudowieZMID

Autobusy na objazdy

Problemy kierowców przekładają się na problemy komunikacji publicznej. Od niedzielnego poranka autobusy linii 105, 109, 122, 149, 189, 190, 422, 714, 719 i 729, zmieniają swoje trasy i ruszają na objazdy. Linie nocne N45 i N95 zmienią trasy już w noc z soboty na niedzielę.

ZTM zawiesił też funkcjonowanie przystanków: CZŁUCHOWSKA 02, BATALIONÓW CHŁOPSKICH 01, 02, SZOBERA 01, 02 i OS.GÓRCZEWSKA 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 71. W zamian pasażerowie odjadą z przystanków: KLEMENSIEWICZA 56, 55, CZŁUCHOWSKA 55, OS. GÓRCZEWSKA 52, 53, 58, 59, 60, 62 i ROZŁOGI 54.

Szczegóły zmian w komunikacji znaleźć można na stronie ZTM.

Prace potrwają około miesiąca. W tym czasie wybudowana zostanie druga nitka Górczewskiej. Drogowcy planują wtedy kolejną zmianę organizacja ruchu, dzięki czemu będzie można kontynuować przebudowę skrzyżowania.

wp/par

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości