Przygotuj się na:

METRO NA BRÓDNIE

Nowe stacje drugiej linii metra zapewnią sprawne połączenie Targówka z Pragą i Śródmieściem, Wolą i Bemowem. Przybędzie linii autobusowych, które umożliwią szybki dojazd do metra. Jednocześnie niektóre linie przestaną kursować, a trasa innych nieznacznie się zmieni.

TVN Warszawa | Ulice

Przebudują praską Wisłostradę za 76 milionów złotych

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wybrzeże Helskie do przebudowy
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plWybrzeże Helskie do przebudowy

Drogowcy podpisali umowę na przebudowę ulic: Wybrzeże Szczecińskie i Wybrzeże Helskie. Prace mają potrwać dwa lata.

"Podpisaliśmy z firmą Skanska umowę na przebudowę ulic: Wybrzeże Szczecińskie i Wybrzeże Helskie na odcinku o długości ok. 2,2 km od ulicy Okrzei do ulicy Wybrzeże Puckie" – poinformował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Tyle samo pasów

Jak zapowiada ZMID, remont obejmie prace drogowe i budowę zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Dodatkowo, wybudowana ma być kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Praskim oraz oświetlenie i sygnalizacja. Przebudowane będą też sieci: wodociągowa, elektroenergetyczna i telekomunikacyjna. Ma też pojawić się więcej zieleni.

Zachowane będzie dotychczasowa liczby pasów ruchu, czyli dwa pasy w stronę Białołęki i jeden w kierunku Wawra. Podobnie, utrzymane zostanie skrzyżowanie Wybrzeża Helskiego z Kłopotowskiego oraz przejścia dla pieszych w okolicy mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Pojawią się także dodatkowe przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach: Wybrzeża Szczecińskiego z Okrzei (strona północna) i Wybrzeża Helskiego z Ratuszową (strona południowa).

Jak informują urzędnicy, projekt drogi przewiduje budowę obustronnych dróg rowerowych. 

Prace będą kosztowały 76 milionów złotych. Wykonawca będzie miał 24 miesiące na zakończenie przebudowy.

Będzie remont Wybrzeża Helskiego i SzczecińskiegoMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pierwszy przetarg na przebudowę ZMiD ogłosił w sierpniu ubiegłego roku. Nie udało się go jednak rozstrzygnąć. Wówczas najtańsza oferta opiewała na około 85 milionów złotych, a w budżecie na prace (ale także wykup gruntów pod inwestycję) zarezerwowano 47 mln.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:ran

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości