Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

TVN Warszawa | Ulice

Policjant z komendy stołecznej zatrzymany za jazdę pod wpływem. Miał 2,5 promila

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicjant KSP zatrzymany za jazdę pod wypływem alkoholu

Inny kierowca zauważył, że za kierownicą osobowego opla może siedzieć nietrzeźwa osoba, wezwał służby. Auto miał prowadzić 46-letni funkcjonariusz komendy stołecznej. Jak przekazała podkomisarz Aleksandra Calik z mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji, mężczyzna zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu miał 2,5 promila w organizmie. Został zawieszony w czynnościach na trzy miesiące. Sprawą zajmuje się prokuratura.

W czwartek wieczorem ok. godz. 20 policja otrzymała informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na numer alarmowy zadzwonił świadek, który widział, że na trasie Różan – Warszawa porusza się opel astra, którego tor jazdy wskazuje na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

- Policjanci pojechali na trasę, zatrzymali pojazd do kontroli. Poddali badaniom kierującego, okazało się, że ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Był to 46-letni funkcjonariusz komendy stołecznej – potwierdziła Calik.

Policjant zawieszony w czynnościach

Policjanci zatrzymali kierowcę, został powiadomiony prokurator, który przedstawił mu zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. - Funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach na trzy miesiące. Natomiast konsekwencje służbowe będzie wyciągał komendant stołeczny – poinformowała Calik.

Informację o zatrzymaniu podał jako pierwszy portal RMF24.pl. Rozgłośnia twierdzi, że zatrzymany jest wysokiej rangi oficerem policji, podinspektorem z Wydziału Technik Operacyjnych KSP. Informacji tej nie potwierdziła podkom. Aleksandra Calik. Wyjaśniła, że nie zna stopnia zatrzymanego funkcjonariusza. Także w komendzie stołecznej nie potwierdzono doniesienia o tym, że zatrzymanym ma być wysokiej rangi oficer.

Informowaliśmy także o zapowiedzi premiera o zaostrzeniu kar dla nietrzeźwych kierowców:

Mateusz Morawiecki o karach dla kierowcówTVN24

Autor:katke

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock