Karowa zweryfikuje umiejętności rajdowców. Zamknięte ulice na Powiślu, zakazy parkowania

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kajetan Kajetanowicz po Rajdzie Barbórka 2019
Kajetan Kajetanowicz po Rajdzie Barbórka 2019kajto.pl
wideo 2/5
kajto.plKajetan Kajetanowicz po Rajdzie Barbórka 2019

60. Rajd Barbórka odbędzie się już w najbliższy weekend. Rywalizacja rozpocznie się w piątek w Pruszkowie, a w sobotę rajdowcy zaprezentują swoje umiejętności podczas widowiskowego Kryterium Asów na Karowej. W związku z wydarzeniem kilka ulic Powiśla zostanie wyłączonych z ruchu, wprowadzony zostanie zakaz parkowania.

W rajdowych zmaganiach udział weźmie elita kierowców z Kajetanem Kajetanowiczem na czele. Tegoroczną rywalizację zawodnicy rozpoczną w piątek 2 grudnia w Pruszkowie, gdzie zostanie rozegrany inauguracyjny odcinek specjalny. Z kolei w sobotę rano 3 grudnia rywalizacja rozpocznie się na Autodromie w Słomczynie, by później przenieść się na stołeczne ulice. Rywalizację rajdowców będzie można śledzić podczas odcinków specjalnych. Pierwszy z nich będzie można oglądać od godziny 9.50 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, kolejny od 11.30 na Autodromie Bemowo, a ostatni od godziny 17.00 na ulicy Karowej.

Ulice wyłączone z ruchu i zakaz parkowania

Od czwartku od godziny 7.00 do poniedziałku 5 grudnia do godziny 23.00, czyli na czas budowy i rozbiórki trybun oraz podczas kryterium ulicznego, z ruchu drogowego i pieszego zostanie wyłączony fragment ulicy Furmańskiej na odcinku od ulicy Karowej do wjazdu na parking. W tym samym czasie, na całej ulicy, będzie obowiązywał też zakaz parkowania. Na dwa dni (piątek i sobotę) na drodze wewnętrznej prowadzącej do Automobilklubu na Bemowie, czyli wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich, wprowadzony zostanie zakaz parkowania.

60. Rajd Barbórka. Zmiany w organizacji ruchu UM Warszawy

W dniu rajdu, czyli w sobotę z ruchu i parkowania zostaną wyłączone: ulica Karowa - na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do ulicy Dobrej; Furmańska - na całej długości, czyli od ulicy Karowej do Bednarskiej; Browarna - na odcinku od ulicy Karowej do Leszczyńskiej; a także Wiślana - od strony Dobrej, na około 100 metrów przed skrzyżowaniem z Browarną; Lipowa - od Dobrej w kierunku Browarnej.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od nocy z piątku na sobotę do nocy z soboty na niedzielę. Dodatkowo tego dnia zakaz parkowania, wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela, będzie obowiązywał na Gęstej i Dobrej, na odcinku od Karowej do Bednarskiej.

Autobusy linii 127 pojadą objazdem

Komunikacja miejska na objazdy zostanie skierowana tylko w sobotę. W sobotę inaczej będą kursowały autobusy linii 127, które ominą ulicą Browarną i pojadą ulicą Dobrą, do pętli Mariensztat. Na swoją trasę wrócą ulicami: Dobrą, Nowy Zjazd, Wybrzeże Kościuszkowskie i Karową. 

Autor:mg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN24

Pozostałe wiadomości