"Uważaj, wysiadanie na jezdnię"

ZTMZmiany obejmą między innymi przystanek Stare Miasto

Są w Warszawie przystanki, gdzie z tramwajów pasażerowie wychodzą prosto na jezdnię. Może to być niebezpieczne, dlatego Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalne komunikaty głosowe.

"Każdemu zdarza się czasem zamyślić, zagapić i nie zachować ostrożności tam, gdzie jest to konieczne" – pisze w komunikacie wysłanym do redakcji Wiktor Paul z ZTM.

I dodaje, że właśnie w kilkunastu miejscach w stolicy można spotkać przystanki starego typu, gdzie wychodzi się na jezdnię. To: Stare Miasto, Zajezdnia Praga, Wojnicka, Młynarska, Rogalińska, Szpital Wolski, Dzika, Długosza, Magistracka, Deotymy i Dalibora.

"Uważaj"

Jak zaznacza Paul, obowiązkiem kierowcy jest zatrzymanie się i przepuszczenie pasażera, jednak wszyscy w takich miejscach muszą zachować szczególną ostrożność.

"Aby nikt nie zapomniał o obejrzeniu się i sprawdzeniu czy można bezpiecznie wyjść, Zarząd Transportu Miejskiego przygotował dodatkowy komunikat do zapowiedzi przystankowych" – informuje Paul.

Teraz pasażerowie usłyszą przypomnienie: Uważaj, wysiadanie na jezdnię.

Do niebezpiecznych sytuacji może dochodzić między innymi przy przystanku Stare Miasto na Trasie W-Z. Miasto obiecało jednak poprawę:

Przystanek na trasie WZ
Przystanek na trasie WZMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ran/mś

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości