Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Sprawdzają nowe fotoradary. Kiedy zaczną działać?

Ulice

Odbiory techniczne fotoradarów
Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plOdbiory techniczne fotoradarów

- Trwają odbiory techniczne fotoradarów. Skrupulatnie sprawdzana jest pojedynczo każda z siedmiu lokalizacji. Analizujemy dokumentację, pozwolenia, czy urządzenia działają, czy jest prawidłowe oznakowanie – poinformowała Monika Niżniak, rzeczniczka prasowa straży miejskiej.

Pierwszy odbiór techniczny odbył się przy Wisłostradzie, a dokładnie na Wybrzeżu Kościuszkowskim na wysokości Karowej. Uczestniczył w nim wykonawca oraz strażnicy miejscy.

Jak informuje Niżniak, na razie urządzenia nie działają. Po udanych odbiorach, strażników miejskich będzie czekało jeszcze szkolenie. - To są nowe urządzenia, więc funkcjonariusze muszą być przeszkoleni. Gdy przez szkolenie przejdą wszyscy, którzy będą przy nich pracować, otrzymają certyfikaty, a urządzenia będą dopuszczone do obsługi - tłumaczy rzeczniczka.

Kiedy dokładnie maszyny zadziałają? Tego na razie straż miejska nie chce ujawnić. - Poinformujemy kierowców z wyprzedzeniem o tym, kiedy urządzenia mają zacząć działać – zapewnia jedynie Niżniak.

Szybkie i dokładne

Nowe fotoradary są tak samo nowoczesne jak superradary, różnią się jedynie tym, że nie są sprzężone z pętlą indukcyjną. Działają na zasadzie wiązki fotoradarowej. Swoim zasięgiem obejmą jednak wszystkie pasy.

Nowe miejsca, w których będą działały fotoradary to:

Puławska 562 przy Kuropatwy,

Wybrzeże Kościuszkowskie w rejonie Karowej,

Radzymińska przy skrzyżowaniu z Bystrą,

Modlińska 250,

Powstańców Śląskich 26,

al. Krakowska w pobliżu 17 Stycznia,

Górczewska na wysokości Budy 33.

bf//ec

Pozostałe wiadomości