Otwarcie węzła na Żołnierskiej, nowa organizacja na Łodygowej

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plŻołnierska czeka na otwarcie

Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu w związku z otwarciem części remontowanej Żołnierskiej i węzła Czwartaków w Rembertowie. Zmiany szykują się też na Targówku w związku z przebudową Łodygowej - ostrzega urząd miasta.

Jak podał stołeczny ratusz w komunikacie, w sobotę około godziny 22 wykonawca przebudowy Żołnierskiej w Rembertowie wprowadzi duże zmiany w organizacji ruchu.

Otwarte zostaną obie jezdnie na odcinku od granicy miasta do Strażackiej oraz węzeł z ulicą Czwartaków. Przejezdne będą oba wiadukty nad skrzyżowaniem i bocznymi jezdniami. Ulica Czwartaków odzyska zamknięte tydzień temu połączenie z Żołnierską. Kierowcy będą mogli wjeżdżać i wyjeżdżać w każdym kierunku.

Po wprowadzeniu zmian autobusy linii 199 i nocnej N24 wrócą na swoje podstawowe trasy przebiegające ulicami Czwartaków i Paderewskiego.

Urzędnicy dodają, że równocześnie wykonawca robót w niedzielę rozpocznie ostatnie prace przy konstrukcji jezdni Strażackiej pod budowanym wiaduktem. Przez niecały miesiąc (od 31 marca do 26 kwietnia), będzie tam obowiązywał ruch wahadłowy sterowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej.

Jak zapowiadaliśmy na tvnwarszawa.pl, prace budowlane na Żołnierskiej mają zakończyć się maju, a dwa miesiące później powinna ona zostać oddana do użytku. Termin jej otwarcia był już pięciokrotnie przesuwany.

Ruch po jezdniach serwisowych na Łodygowej

Mieszkańcy Targówka powinni przygotować się na zmiany w organizacji ruchu na remontowanej Łodygowej. Rozpoczną się one w niedzielę około godziny 22 i będą obowiązywały na odcinku od granicy miasta do ulicy Klamrowej. Jak zapowiada ratusz, ruch w obu kierunkach zostanie skierowany na jezdnie serwisowe.

Drogowcy pracują obecnie przy układaniu podbudowy pod południową część jezdni na odcinku od Wolińskiej do Radzymińskiej. Obie jezdnie mają być gotowe w połowie kwietnia. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na lipiec tego roku.

Na początku marca sprawdziliśmy, jak wygląda zaawansowanie prac na Żołnierskiej:

[object Object]
Żołnierska czeka na otwarcieTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kk/PAP/pm

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości