Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

Karambol na krajowej "50". Kierowca tira zginął, sześć osób rannych

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmiertelny wypadek na krajowej "50"Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plŚmiertelny wypadek na krajowej "50"

Osiem pojazdów zderzyło się na drodze krajowej numer 50 w Mińsku Mazowieckim. Jak podała policja, w wypadku zginął kierowca tira, zaś sześć osób zostało zabranych do szpitali.

Pierwsza o wypadku poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, podając, że w zderzeniu rannych zostało 11 osób, a jedna osoba zginęła. Ostatecznie liczba rannych okazała się niższa.

Rzecznik mińskiej komendy Marcin Zagórski potwierdził, że przed godziną 18 na krajowej "50" w Mińsku Mazowieckim doszło do poważnego wypadku. - Na sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Kołbielskiej z Smoleńskiego doszło do karambolu z udziałem ośmiu pojazdów, w tym ciężarówki. Nie żyje jedna osoba, sześć osób zostało rannych, ale sytuacja na miejscu ciągle się zmienia - mówił policjant.

Podał też wstępne ustalenia przebiegu wypadku: - Kierowca ciężarówki najprawdopodobniej nie wyhamował i wjechał w pojazdy stojące na czerwonym świetle przed skrzyżowaniem. Następnie zjechał na przeciwległy pas, tam zderzył się z dwoma samochodami i zjechał z drogi. W wyniku poniesionych obrażeń poniósł on śmierć na miejscu.

Utrudnienia

Były duże utrudnienia w ruchu - krajowa "50" została zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy trasą: Stojadła - DK92 - węzeł Konik - A2 - węzeł Lubelska - S17 – Kołbiel.

Około godziny 20.30 Zagórski podał, że czynności policji i prokuratora na miejscu powinny zakończyć się w ciągu godziny. Nie oznaczało to jednak automatycznego otwarcia drogi, bo konieczne było usunięcie z niej tira, który zatrzymał się w poprzek jezdni. Ostatecznie utrudnienia zakończyły się dopiero w piątek około godziny 2.

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl