Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Korki w szczycie. "Rozliczamy około 40 zdarzeń drogowych"

TVN Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plUtrudnienia na Woli

- Po mieście jeździ się dziś tragicznie - mówił nasz reporter i ostrzegał przed utrudnieniami. O czujność apelowała też policja.

- Kasprzaka stoi aż do Połczyńskiej. Korek zaczyna się już od ronda ONZ - mówił przed godz. 17 Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl, który obserwował sytuację drogową.

Jak tłumaczył, może mieć to związek z faktem, że przed świętami w mieście jest znacznie więcej samochodów, wiele osób robi zakupy. Nie dopisuje też pogoda.

Ślisko i niebezpiecznie

Jak podawał portal tvnmeteo.pl, strefa opadów atmosferycznych przechodząca nad Polską oraz niska temperatura powodowały, że w czwartek padał marznący deszcz albo deszcz ze śniegiem, a na drogach było ślisko i niebezpiecznie.

Korkowały się też Dolinka Służewiecka, Puławska i Wisłostrada. Ciasno było na Trasie Łazienkowskiej oraz w Alejach Jerozolimskich.

- W tej chwili rozliczamy około 40 zdarzeń drogowych, na szczęście w większości są to niegroźne kolizje - poinformowała przed godziną 17 Anna Kędzierzawska z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji. - Jest zdecydowanie spokojniej, w tej chwili rozliczamy około 15 zdarzeń drogowych - dodała po godz. 20.

Policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu. - Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności - mówiła Kędzierzawska.

kz/b