TVN Warszawa | Ulice

Szklanka na drogach i chodnikach. Pod Warszawą samochód staranował stację benzynową

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24, PAP
Uwaga na śliskie drogi i chodniki
TVN24Uwaga na śliskie drogi i chodniki

W związku z opadami marznącego deszczu powodującego gołoledź, na drogach panują trudne warunki. W środę wieczorem w Jawczycach pod Warszawą kierowca samochodu wpadł w poślizg i wjechał w dystrybutor oraz drzwi wejściowe stacji benzynowej.

O tym, jak bardzo jest ślisko, przekonał się kierowca renault, który wjechał w dystrybutor na stacji paliw. Informację oraz zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24. "Wczoraj wieczorem na stacji benzynowej Lotos pomiędzy Warszawą a Jawczycami za zjazdem z trasy S8 na Kutno, auto marki Renault scenic wjechało w dystrybutor i potem w drzwi stacji. Wszystko się działo przy bardzo małych prędkościach, a sami pracownicy stacji paliw byli zdziwieni jak jest ślisko" - napisał na Kontakt 24 pan Radek.

Informację potwierdziła Komenda Powiatowa Policji dla powiatu warszawskiego zachodniego. - Zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymaliśmy około godziny 21.40. Kierujący renault wjechał w barierę zabezpieczającą dystrybutor na stacji benzynowej Lotos w Jawczycach. Policjanci przebadali kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca był trzeźwy. Został ukarany mandatem w wysokości 250 złotych - przekazała Marta Dymek z KPP w Starych Babicach.

Policjantka dodała, że mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej.

Uwaga na śliskie drogi

Drogi i chodniki są śliskie od środowego wieczora. W czwartek rano ostrzeżenia IMGW przed opadami marznącymi, które mogą powodować gołoledź, obowiązywały w sześciu województwach, w tym wschodnich powiatach województwa mazowieckiego.

- W nocy spadł deszcz i mżawka na zmrożone kilkudniowymi mrozami powierzchnie. Proszę bardzo na siebie uważać dzisiaj rano - mówił w TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. - Myślę, że do południa w wielu miejscach kraju będzie po prostu żywy lód na jezdni, na chodniku - dodał.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl, Kontakt 24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Radek/Kontakt24

Pozostałe wiadomości