Wjechał w kobietę na pasach. "Nie miała żadnej możliwości ucieczki"

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Do zdarzenia doszło w centrum Garwolina
Do zdarzenia doszło w centrum Garwolina
KPP w Garwolinie
KPP w Garwolinie Do zdarzenia doszło w centrum Garwolina

W centrum Garwolina (Mazowieckie) kierowca auta osobowego potrącił prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę. Wypadek zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Policja opublikowała nagranie, by przypomnieć kierowcom, że ich nieuwaga może skończyć się tragedią.

Garwolińska policja opublikowała w piątek zapis z miejskiego monitoringu sprzed kilku dni. Na nagraniu ze skrzyżowania ulic Długiej i Kościuszki, widać, że kobietę wchodzącą na przejście dla pieszych (w tym samym momencie zielone światło zaczyna pulsować). Pewnym krokiem pokonuje trzy pasy, gdy jest już na ostatnim z impetem uderza w nią kierowca czerwonego auta osobowego, który skręca w lewo. To, jak podała garwolińska komenda, 23-latek.

- Skręcając w ulicę Kościuszki na wyznaczonym przejściu, potrącił przechodzącą tamtędy na zielonym świetle 42-letnią kobietę. Poszkodowana nie miała żadnej możliwości ucieczki. Z obrażeniami trafiła do szpitala - opisuje w komunikacie młodsza aspirant Małgorzata Pychner, oficer prasowa policji w Garwolinie. - Patrząc na zapis kamer miejskiego monitoringu, aż trudno uwierzyć, że nic poważnego jej się nie stało - dodaje.

Za naruszenie zasad bezpieczeństwa na drodze policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za przewinienie czeka go również sprawa w sądzie.

Apele policji

Pychner przekonuje, że policjanci nieustannie apelują do kierujących o dostosowanie prędkości do natężenia ruchu, pory dnia i panujących warunków atmosferycznych, a także rozważną jazdę oraz zwrócenie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych.

- Pieszym przypominamy o tym, aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, ale także, aby byli czujni, znajdując się już na pasach, oraz o noszenie elementów odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają ich widoczność na drodze - wskazała.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Garwolinie

Pozostałe wiadomości