Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Ulice

Ulice

Wypadek u zbiegu ulicy Woronicza i alei Niepodległości - zderzyły się dwa samochody. Przez kilkadziesiąt minut kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami.

Dwóch rannych policjantów i dwa zniszczone radiowozy - to finał pościgu, który odbył się w piątek wieczorem w rejonie ulicy Jana Olbrachta. Zdjęcie z miejsca zdarzenia przesłał na skrzynkę Kontaktu 24 internauta Stefan Kwass.

Przez trzy godziny ruch tramwajów na Broniewskiego był wstrzymany. Samochód ciężarowy z zamontowanym dźwigiem zerwał sieć trakcyjną. Jedna osoba została ranna.

Przed godziną 9.00 na moście Poniatowskiego stanęły tramwaje. Informację o utrudnieniach oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Piotra.

- Pękła rura na skrzyżowaniu Szegedyńskiej i Wrzeciono. Trzeci raz. Woda wylewa się na ulicę. Na osiedlu nie ma wody - napisał na warszawa@tvn.pl internauta Paweł. Wodociągowcom udało się usunąć awarię przed 16.00.

"Gdzie były służby?". "Zima znów zaskoczyła drogowców" - denerwują się kierowcy, którzy utknęli w środę po południu w gigantycznych korkach po tym, jak sparaliżowany został węzeł Marsa. – Solarki wyjechały na ulice, jak tylko dostaliśmy sygnał o śliskich jezdniach – odpierają zarzuty drogowcy.

Zamarzający śnieg zamienił jezdnie na węźle Marsa w jedno, wielkie lodowisko. Tysiące kierowców utknęło w gigantycznych korkach m.in. na ul. Marsa, Płowieckiej, Ostrobramskiej, Grochowskiej i Trasie Siekierowskiej. Służby dotarły na miejsce dopiero około godz. 18.00.

Drogowcy załatali już niebezpieczny uskok w Al. Jerozolimskich. We wtorek wieczorem sześć samochodów uszkodziło tam dziewięć opon.

Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się o 12 milionach, teraz już o 15. Przebudowa Dźwigowej drożeje. Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, który ma zabezpieczyć ulicę przed podmywaniem, napotkał pod ziemią wiele niespodzianek. Już kilka razy zmieniał projekty. Drogowcy chcą nadal walczyć o tę ważną dla mieszkańców arterię, ale przyznają: "Lepiej, żeby kiedyś nie powstała".

Do kolizji tramwaju z fiatem doszło przed 19.00 na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Batorego. Wstrzymany był ruch tramwajów w stronę ul. Woronicza.

Na Puławskiej, Rzymowskiego, oraz Dolinie Służewieckiej Zarząd Dróg Miejskich po blisko dwóch latach zamontował nowe drogowskazy. Koszt ich wymiany wyniósł 1,5 mln zł.