Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

Ulice

Ulice

Pozwolenie na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17 Lublin-Warszawa wydał wojewoda lubelski. To ponad 20-kilometrowy fragment trasy o długości 95 kilometrów, która w całości ma być gotowa w 2019 r. Łączny koszt inwestycji to 3,2 miliarda złotych.

Tir wylądował w rowie po zderzeniu z busem na autostradzie A2. Ładunek z naczepy spadł na jezdnię i zablokował jeden pas w kierunku stolicy. Pierwsze informacje i zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt24.

Na linii Warszawa – Małkinia doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem. Koleje Mazowieckie ostrzegają pasażerów, że niektóre pociągi na odcinku Zielonka – Wołomin mogą być opóźnione lub odwołane.

Utrudnienia na wyjeździe z miasta w kierunku Białegostoku po zderzeniu trzech samochodów w Markach. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zablokowany był lewy pas drogi krajowej nr 8.

Natychmiastowego zatrzymania reformy edukacji żądali rodzice i nauczyciele, którzy w sobotę demonstrowali przed Ministerstwem Edukacji Narodowej pod hasłem "Protest 100 opon". Przyniesione przed MEN opony - jak mówiono - są znakiem ostrzegawczym dla minister Anny Zalewskiej.

Awaria wodociągowa i utrudnienia w ruchu na Trasie Łazienkowskiej. W sobotę po południu samochody poruszające się aleją Stanów Zjednoczonych brodziły w wodzie wypływającej na powierzchnię. Zdjęcia z zalanej trasy otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Traktem Królewskim przeszedł "Marsz dla Europy: Kocham Cię, Europo!". Według policji, wzięło w nim udział około trzech tysięcy osób. Organizatorzy mówili ze sceny o 10 tysiącach uczestników. Według szacunków policji, uczestników było mniej.

"Marsz dla Europy" i "Stop Bankokracji" – pod takimi hasłem odbędą się dwa duże protesty w sobotę. Manifestację zaplanowano też przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. To oznacza utrudnienia dla warszawiaków, głównie w kursowaniu komunikacji miejskiej.