Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Ulice

Kierowcy jadący Marszałkowską w kierunku Al. Jerozolimskich od sobotniego wieczora będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, z których jeden drogowcy poprowadzą po torowisku. Utrudnienia powoduje budowa pobliskiej stacji metra.

Po tragicznym wypadku na skrzyżowaniu Mrówczej ze Zwoleńską, w wyniku którego zmarło dwoje dzieci, mieszkańcy Wawra urządzili pikietę przed urzędem. Chcieli wymóc poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Burmistrz uspokajała: - Zamontowaliśmy oznakowania, teraz czas na bezkolizyjne skrzyżowanie. To jednak jest dopiero w planach.

Tramwaj linii 9 potrącił rowerzystę na rondzie de Gaulle'a. Tramwaje w kierunku Okęcia nie kursowały przez ponad 20 minut.

Przed skrzyżowaniem al. Niepodległości i ul. Rakowieckiej zapalił się samochód. Nikomu nic się nie stało, ale kierowcy jadący w stronę centrum napotkali utrudnienia.

W środę drogowcy zamontowali nowe znaki świetlne i drogowe, które mają poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ul. Zwoleńskiej i Mrówczej w Wawrze. W tym miejscu dwa tygodnie temu zginęło dwoje dzieci.

Budowa II linii metra oraz remonty związane z największą inwestycją w Warszawie. Do tego rozkopane trasy wylotowe, prace na Łopuszańskiej, Modlińskiej, Dźwigowej i wielu innych drogach. To wszystko sprawia, że tegoroczna jesień z pewnością będzie ciężka dla kierowców.

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi czas na zmiany w komunikacji miejskiej. Pierwsze z nich zaczęły obowiązywać już w poniedziałek. Jednak większość zmian wejdzie w życie w czwartek.

Od dziś grafficiarze wiedzą, gdzie mogą prezentować swoją twórczość legalnie. Zarząd Dróg Miejskich udostępnił im cztery punkty, na których zawisły specjalne tabliczki zezwalające na malowanie graffiti.

Na pasażerów i kierowców czekają spore utrudnienia. W związku z remontami na Targowej i Woronicza wstrzymany został ruch tramwajowy. Część ulic jest zwężona.

W ramach "Pakietu Euro 2012" drogowcy uporządkują jezdnie i chodniki wokół Stadionu Narodowego. Prace rozpoczną się w sobotę wokół ronda Waszyngtona - informuje ZDM.

Organizatorzy Masy Krytycznej zapowiadają, że zrobią wszystko, by ukarać kierowcę lexusa, który w piątek ignorując okrzyki i prośby wepchnął się w peleton. Apelują do świadków o zgłaszanie się na policję.

Tunel pod ul. Pułkową był rano zablokowany. - Tir jadący ul. Marymoncką zahaczył o wiadukt - wyjaśnia Anna Kędzierzawska z biura prasowego stołecznej komendy. Od godziny 13.30 ruch w tunelu został przywrócony jednym pasem - informuje ZDM.