Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Ulice

-Tuż przed rondem Waszyngtona samochód dostawczy blokuje tory - informował w przed godz. 17.00 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. Tramwaje nie jeźdźiły przez około godzinę.

Kolejny motocyklista ranny w wypadku. Tym razem na ul. Żeromskiego zderzył się z samochodem osobowym. - Ranny motocyklista trafił do szpitala- relacjonuje z miejsca zdarzenia Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

- Na skrzyżowaniu Trasy Toruńskiej z Łabiszyńską doszło do wypadku - informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Jedna osoba trafiła do szpitala, druga została opatrzona na miejscu - dodaje

Kilkadziesiąt minut zablokowany był ruch tramwajowy na ul. Chałubińskiego. W tramwaju linii 33 zasłabł starszy mężczyzna, na miejsce wezwano pogotowie. Niestety, mimo reanimacji nie udało się go uratować.

- Starsza kobieta została potrącona przez taksówkę na pasach. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku - informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło na ul. Marynarskiej. Kierowcy jadący w stronę Włoch musieli się liczyć z utrudnieniami.

Do 12 czerwca zamknięta dla ruchu będzie jezdnia ul. Waryńskiego w stronę al. Armii Ludowej w rejonie skrzyżowania z ul. Nowowiejską. Ruch w obydwu kierunkach został przełożony na jezdnię w kierunku centrum.

Zamknięte ulice i ogromne korki w centrum miasta to wynik przejazdu prezydenta Stanów Zjednocznych przez Warszawę.

Kierowcy znów muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami na estakadzie Trasy Siekierkowskiej. Przed godz. 11.00 doszło tam do karambolu pięciu samochodów. Chwilę później zderzyły się trzy kolejne. Rano niemal w tym samym miejscu doszło do poważnego wypadku motocyklisty.

Tylko w nocy ze środy na czwartek strażnicy miejscy odholowali 60 źle zaparkowanych samochodów. W ciągu dnia - kilkanaście kolejnych. Choć ostrzegali, że będą surowiej niż zawsze wykonywać swoje obowiązki, to i tak mają pełne ręce roboty.