Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Ulice

Ciężarówka z podnośnikiem jadąca ul. Modlińską wywróciła się na jezdnię blokując dwa pasy ruchu w kierunku centrum. - Nikt nie został ranny - informuje policja. Ruch na ul. Modlińskiej był całkowicie wstrzymany przez blisko godzinę.

Groźny wypadek na ul. Marszałkowskiej. Na wysokości ul. Widok mężczyzna wpadł pod tramwaj. - Przechodził w niedozwolonym miejscu - informuje Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

36 nowych fotoradarów trafi do Wielkopolski, 33 na Śląsk, a 26 - w okolice Warszawy i na północne Mazowsze - tak Inspekcja Transportu Drogowego chce podzielić nowe urządzenia, które kupi w przyszłym roku. 300 nowych fotoradarów ma zastąpić używany sprzęt.

- Wyciek paliwa z samochodu ciężarowego przewożącego materiały budowlane. Korek w stronę centrum sięgał od skrzyżowania ul. Górczewskiej z ul. Powstańców Śląskich aż po pętlę tramwajową - zaalarmował nas internauta.

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło około 7:00 w miejscowości Lisice, pomiędzy Sochaczewem a Błoniem. Droga na tej wysokości przez osiem godzin była nieprzejezdna. Zdjęcia i informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od internauty Kontaktu 24 - Grześka12327.

Kolejny raz w tym roku na warszawskie ulice wyjechały solarki. Wszystko przez nocne przymrozki. Akcja zarządu Oczyszczania Miasta dotyczyła wiaduktów, mostów oraz ulic spadkowych, czyli tych miejsc, w których trzeba zadbać szczególnie o bezpieczeństwo kierowców.

Do kolizji dwóch aut doszło ok. godz. 12.30 w Al. KEN. Auta zaostały poważnie zniszczone, ale żaden z kierowców nie ucierpiał.

Na policję zgłosił się dziś kierowca niebieskiego samochodu, który w poniedziałek – łamiąc przepisy ruchu drogowego – z impetem wjechał w przechodzącego na pasach mężczyznę. Zdarzenie zarejestrowała kamera umieszczona w samochodzie internauty.

- Bariera na moście Siekierkowskim nie zostanie przebudowana, będzie natomiast odtworzona w poprzednim kształcie – zapowiada Adam Sobieraj. Rzecznik ZDM dementuje słowa Karoliny Gałeckiej, także z ZDM, która kilka godzin wcześniej zapewniała, że bariery zostaną poprawione.

Kierowca samochodu osobowego, łamiąc przepisy, minął oczekujące na prawym pasie auto, wjechał na przejście i z dużą siłą uderzył w pieszego. Wypadek, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Leszno i Karolkowej, zarejestrowała kamera umieszczona w samochodzie internauty Kontaktu24 - Radosława.

Około godziny 8:30 na trasie Siekierkowskiej kobieta straciła panowanie nad samochodem. Wylądowała na barierce. Chociaż zderzenie wyglądało bardzo groźnie, kierującej nic się nie stało.

Od czwartku na placu Konstytucji rozpoczęły się utrudnienia związane z przygotowaniem zabawy sylwestrowej. Zamknięty został parking na środku placu oraz jeden z pasów jezdni. Kolejne utrudnienia za trzy tygodnie.

Samochód osobowy jadący al. Prymasa Tysiąclecia uderzył w sygnalizator świetlny na wysokości skrzyżowania z Górczewską. Zablokowany był przejazd w kierunku Ochoty. Utworzył się korek. Nikomu nic się nie stało.