TVN Warszawa | Śródmieście

50 zielonych miejsc, do których dojedziesz komunikacją. Wszystkie są na mapie przygotowanej przez ZTM

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ZTMZTM wytypował 50 "zielonych miejsc" na mapie stolicy

Lasy, rezerwaty, parki czy jeziora. Aż 50 takich miejsc wytypował Zarząd Transportu Miejskiego. Do wszystkich można dojechać stołeczną komunikacją. Pomoże w tym mapa zintegrowana z wyszukiwarką połączeń.

"Zazwyczaj znamy parki i tereny zielone znajdujące się blisko naszego domu, ale nie zdajemy sobie sprawy, że kilka kilometrów dalej jest np. 100-hektarowy las z… dzwonkiem brzoskwiniolistnym i łosiami. Na zielonej mapie zaznaczono m.in. lasy, rezerwaty, parki i jeziora" - wyjaśnił ZTM.

Mapa, która tego lata może się okazać niezwykle przydatna, jest dostępna tutaj.

ZTM dodał także wskazówki, które pomogą dojechać do wybranych miejsc komunikacją zbiorową. Są nazwy przystanków, na których trzeba wysiąść oraz docierające do nich linie. "Ma to szczególne znaczenie w przypadkach, gdy przystanek nazywa się inaczej, niż znajdujące się w pobliżu tereny zielone. Mapa jest także zintegrowana z wyszukiwarką połączeń na stronie internetowej wtp.waw.pl oraz z mapami Google" - czytamy w komunikacie.

Na mapie są też inne zakładki. Można się z nich dowiedzieć, jakie rośliny sprawdzają się w mieście i gdzie występują. "Na przykład jarząb mączny ma omszone liście, które bardzo dobrze wyłapują kurz z powietrza. Polecane przez specjalistów rośliny są przeznaczone do sadzenia m.in. na skwerach, wokół bloków oraz przy ogrodzeniach" - wskazuje ZTM.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o nowych limitach pasażerów w komunikacji miejskiej:

Konferencja premiera w sprawie kolejnego etapu znoszenia obostrzeń
Konferencja premiera w sprawie kolejnego etapu znoszenia obostrzeńTVN24

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości