Ogród "jednej z najładniejszych bibliotek w Europie" ponownie otwarty

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Znowu można odwiedzać ogród na dachu BUW
Znowu można odwiedzać ogród na dachu BUW
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plZnowu można odwiedzać ogród na dachu BUW

Biblioteka Uniwersytecka otworzyła swój zielony dach po przerwie związanej z koronawirusem.

Znowu można odwiedzać ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ulicy Dobrej 56/66. Jak zapowiedziały władze uczelni, ogród będzie otwarty dla spacerujących siedem dni w tygodniu, w godzinach od 8.00 do 20.00.

Według zapowiedzi władz Uniwersytetu Warszawskiego, ogród miał być otwarty od 1 maja. W piątek jednak brama była zamknięta, co zauważył reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. Do ogrodu udało mu się wejść dopiero w sobotę. - W ogrodzie byli spacerowicze, choć obyło się bez tłumów. Określiłbym to jako przyjemną liczbą osób - ławeczki były pozajmowane, ale nikomu ich nie brakowało - opisywał.

Miniaturowa jabłoń na dachu

BUW w komunikacie zapowiadającym ponownie otwarcie przypomniał, że ich ogród dachowy jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie. Składa się z dwóch części: górnej (o powierzchni 2000 metrów kwadratowych) i dolnej (o powierzchni 15000 metrów kwadratowych). Z dachu Biblioteki rozciąga się panorama miasta oraz widok na Wisłę. "Ostatnio portal Lonely Planet uznał BUW wraz z ogrodami za jedną z najładniejszych bibliotek w Europie" - podkreśliła w komunikacie biblioteka.

Dodała też, że od maja spacerujący będą mogli podziwiać kwitnące gatunki: miniaturową jabłoń na dachu oraz różową wiśnię i forsycję w dolnej części ogrodu obok biblioteki.

Maseczki, rękawiczki

Reguły sanitarne obowiązujące w przestrzeni publicznej dotyczą także ogrodu BUW. Biblioteka prosi odwiedzających o zakładanie maseczek i zachowanie odpowiedniego dystansu od innych osób podczas spaceru. W ogrodzie znajdują się liczne poręcze, więc rekomendowane jest także zakładanie rękawiczek.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości