Śródmieście

Śródmieście

Żywioły na Podzamczu

Mimo niesprzyjającej pogody kilka tysięcy warszawiaków przyszło na Podzamcze, żeby obejrzeć otwarcie Multimedialnego Parku Fontann. Ci, którzy wytrwali do końca, nie żałowali. Spektakularny splot światła, barw, ruchu i dźwięku robił wrażenie.

Uderzył w ścianę tunelu

Około godziny 11, w tunelu na Wisłostradzie, doszło do wypadku. Jadący w stronę Mokotowa kierowca volvo zderzył się z busem i wylądował na ścianie tunelu.

Matka Teresa będzie miała ulicę, ksiądz Twardowski skwer

Ulica Budowlana na warszawskim Bródnie za kilka tygodni może zmienić nazwę na Matki Teresy z Kalkuty. Decyzję stołeczni radni podejmą w przyszły czwartek. Będzie skwer ks. Twardowskiego, niepewny jest za to los Alei Radiowej Trójki, która miałaby powstać w parku Agrykola, informuje Polska Agencja Prasowa.

Śródmiejskie marzenia Stefana Starzyńskiego

Jak miała wyglądać Warszawa Stefana Starzyńskiego? Gdzie bawiły elity XX-lecia międzywojennego? Kto i kiedy przeprowadzał zamachy w stolicy? Te i wiele więcej historii będziemy mogli poznać podczas darmowych spacerów z przewodnikami po Śródmieściu.

Sadzą prostokątne lipy

Holenderskie lipy o prostokątnych koronach Zarząd Oczyszczania Miasta zasadzi wzdłuż Marszałkowskiej. Będą nawadaniane i napowietrzane specjalnymi rurkami. Tradycyjne drzewa pojawią się na Ochocie.

Weekendowe remonty w Wesołej i Śródmieściu

Drogowcy się rozkręcili. Po Żołnierskiej i Wybrzeżu Helskim teraz odnowią nawierzchnię na ul. 1 Pułku Praskiego w Wesołej. Kierowcy i komunikacja miejska pojadą objazdami. Także w ten weekend ekipa remontowa SPEC wkroczy na Mazowiecką.

Będą dwa nowe bazarki

Dwa nowe bazarki jednodniowe pojawią się w Śródmieściu najpóźniej w wakacje. Ich lokalizacje pomogli wskazać internauci tvnwarszawa.pl.

Tam "zatańczą" multimedialne fontanny

Zamiast tradycyjnego ekranu - ściana wody, a na niej wielobarwne obrazy poruszające się w rytm muzyki. Tak ma wyglądać najnowocześniejsza fontanna w Polsce, która ozdobi Podzamcze. Atrakcja, która stanie u stóp Starego Miasta, jest już niemal gotowa.

Zdrojewski: nie zamierzam zmieniać lokalizacji muzeum

Minister kultury Bogdan Zdrojewski powiedział w środę PAP, że nie zamierza zmieniać lokalizacji Muzeum Historii Polski, które - zgodnie z regulaminem rozstrzygniętego w 2009 r. konkursu architektonicznego - ma zawisnąć nad Trasą Łazienkowską.

Klamka zapadła: reklama - gigant zniknie

Ogromna reklama, która zadomowiła się niemalże u stóp Pałacu Kultury i Nauki musi zniknąć. To ostateczna decyzja Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, dowiedział się portal tvnwarszawa.pl.

Styropian i różowe pasy. "To mordowanie miasta"

Klinkierowa elewacja budynku z przełomu lat 40. i 50. na rogu Wspólnej i Poznańskiej znika pod styropianem. - Tam jest wkomponowany fragment ocalałej po wojnie XIX-wiecznej kamienicy. To skandal – alarmują społecznicy. - Mamy wszystkie pozwolenia – odpowiada administrator nieruchomości.

Rozbity samochód nauki jazdy

Dwa rozbite samochody, jedna osoba ranna i utrudnienia. To bilans wypadku, do którego doszło w środę tuż po godz. 9.00 na skrzyżowaniu ul. Jezierskiego z Rozbrat.

Muzeum Historii Polski w miejscu Pałacu Saskiego?

Bogdan Zdrojewski, minister kultury wraca do dyskusji na temat lokalizacji Muzeum Historii Polski i proponuje teren po Pałacu Saskim. Wciąż brakuje także pieniędzy na jego budowę – informuje "Gazeta Stołeczna".

Remont na Próżnej. "Zabierają nam miejsca parkingowe"

Ruszają przygotowania do prac budowlanych na ul. Próżnej. Pozostałość przedwojennej dzielnicy żydowskiej, w ciągu półtora roku ma przejść prawdziwą przemianę. Mieszkańcy tymczasem skarżą się, że inwestor blokuje im miejsca parkingowe. - Zapowiedział też zamknięcie ul. Próżnej i Bagno, ale nie przedstawił żadnych pozwoleń – alarmują na warszawa@tvn.pl.

Warszawa świętuje 3 maja

Koncert multimedialny, wybory Miss i pokazy streetartu, to tylko część atrakcji przygotowanych na obchody 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Beatyfikacja w obiektywach Reporterów 24

Odsłonięcie portretu papieża w Wianowie, tłumy wiernych na pl. Piłsudskiego i przejazd przez Warszawę papamobile. To najciekawsze wydarzenia związane z obchodami beatyfikacji Jana Pawła II w stolicy, jakie znalazły się w relacjach Reporterów 24.

Piknik na moście

Piękna pogoda w sobotę sprzyjała spacerom nad Wisłą. Spragnionych słońca można było także spotkać na praskich plażach. Gdzie jeszcze? Na podporach mostu Gdańskiego. - To brawura i nieodpowiedzialność - komentuje straż miejska.

"Chcemy chleba i pracy"

Około 100 osób uczestniczyło w wiecu przed siedzibą Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w Warszawie z okazji obchodzonego 1 maja Święta Pracy, podała PAP. W tym roku OPZZ zrezygnował z dorocznego pochodu ze względu na beatyfikację Jana Pawła II. Relację z manifestacji zamieścił na swoim profilu TO3, Reporter 24.

Program obchodów beatyfikacji Jana Pawła II

Msza święta na pl. Piłsudskiego, uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej i na Woli to trzy główne miejsca w Warszawie, gdzie wierni mogą wziąć udział w obchodach beatyfikacji Jana Pawła II.