Śródmieście

Śródmieście

Zajrzyj na budowę stacji metra Powiśle

W miejscu, w którym będzie przystanek metra Powiśle, praca toczy się przez cały tydzień. Budowa tej stacji - jak mówi prezes Metra Warszawskiego - jest najbardziej zaawansowana. Prawie gotowe są ściany szczelinowe, a także część stropu stacji. Rozpoczął się również montaż tarczy TBM. Na plac budowy zajrzał reporter Kontaktu 24, Brushevsky.

Gigantyczna reklama znów zasłania PKiN

Nie długo nacieszyli się warszawiacy widokiem na PKiN oraz park Świętokrzyski. Najpierw wróciło rusztowanie, teraz gigantyczna płachta, a na niej robotnicy rozwiesili reklamę.

Fontanny przetrwają zimę pod 8-tonowym pancerzem

Naszpikowane skomplikowanymi mechanizmami multimedialne fontanny na podzamczu muszą przywdziać zimowy strój. Szalik i czapka nie wystarczą. Urządzenia znikną pod trzema różnymi osłonami ze stali. 8-tonowe zabezpieczenia mają być estetyczne.

Kup pan dworzec

Znaki, które kierowały podróżnych na perony, tarcze zegarowe i inne elementy Dworca Centralnego idą pod młotek. Niepotrzebne już elementy dworcowego wyposażenia zostaną sprzedane na aukcji, z okazji 36. urodzin obiektu.

Zmiany na rondzie ONZ i Kasprzaka

Budowa metra znów zmienia organizację ruchu na stołecznych ulicach. Tym razem na Woli i w centrum. Od niedzielnego wieczora kierowcy pojadą tymczasowymi jezdniami.

Kto zostanie królem flipperów?

Kiedyś były stałym elementem życia każdego dzieciaka. Własnie dlatego gra na flipperach, dziś przyciąga również tych, którzy wychowali się w Polsce w szalonych latach 90. W weekend w CDQ mistrzostwa Polski w grze na flipperach.

Nielegalne rusztowanie znów stoi w centrum

Stelaż na reklamę znów stoi w centrum, mimo że inwestor nie miał na jego zbudowanie pozwolenia. Choć Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego nakazał wstrzymanie prac, w piątek robotnicy kończyli rusztowanie.

Miasto chce lepiej chronić zabytki

Po rozbiórce zabytkowych koszar przy Łazienkach, radni miasta domagają się skuteczniejszej ochrony warszawskich zabytków i obiektów o dużej wartości historycznej. W tej sprawie zaapelowali do prezydent miasta. W odpowiedzi usłyszeli, że do końca roku konserwator zabytków przygotuje plan działania. Ratusz wystąpi też na drogę sądową przeciwko firmie, która koszary rozebrała.

Poganiają ratusz w sprawie miejskich rowerów

Miejscy samorządowcy zaapelowali do prezydent miasta o przyspieszenie prac nad uruchomieniem Systemu Roweru Publicznego. Stanowisko w tej sprawie przyjęli na dzisiejszej sesji Rady Warszawy. - Spróbujemy znaleźć na to pieniędze - komentuje Ratusz.

"15" wjechała w ciężarówkę

Groźne zderzenie na Nowowiejskiej spowodowało przed godziną 15.00 utrudnienia dla kierowców i pasażerów. W samochód ciężarowy wjechał tramwaj linii 15.

Policja chce pokazać zdjęcia uczestników zamieszek

Stołeczna policja, po analizie nagrań z monitoringu, zwróci się do prokuratury o wydanie zgody na publikację zdjęć osób, które wzięły udział w zamieszkach 11 listopada podczas obchodów Święta Niepodległości. Publikacja ma pomóc w ustaleniu ich tożsamości.

Happening na placu Feliksa Dzierżyńskiego

Na dzisiejszym placu Bankowym stał przez 38 lat, 3 miesiące i 3 dni. Pomnik Feliksa Dzierżyńskiego zniknął z Warszawy ledwie 22 lata temu. Żegnała go olbrzymia radość, ale i ironiczne transparenty "Feluś, nie odchodź". Gdy 17 listopada 1989 pomnik roztrzaskał się o bruk, ludzie z radości zbierali jego fragmenty "na pamiątkę".

Kopał demonstranta, nie wróci do pracy

Andrzej Matejuk, Komendant Główny Policji zapowiedział w kontrwywiadzie RMF FM, że policjant, który kopał demonstranta podczas ulicznych zajść 11 listopada "nie wróci do pracy, będzie zawieszony". We wtorek prokuratura wszczęła w jego sprawie śledztwo.

Radni o zamieszkach i kłopotach na budowie metra

Pod znakiem zamieszek z 11 listopada upłynie czwartkowa sesja rady miasta. - Planujemy przekazanie Radzie Warszawy informacji dotyczących wydarzeń w Święto Niepodległości - mówi tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Warszawska Droga Kultury

Przedstawiciele warszawskich instytucji kultury i organizacji pozarządowych chcą utworzyć wzdłuż skarpy wiślanej Warszawską Drogę Kultury. W środę w Pałacu Kultury i Nauki odbyło się spotkanie, podczas którego rozważano kształt przyszłej ścieżki. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Mieszkańców Ulicy Smolnej, Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, klubu sportowego "Warszawianka", Muzeum Narodowego w Warszawie i Senatu.

Reklama gigant wróci? Znów stawiają rusztowanie

Czy kiedykolwiek uda się pozbyć wielkiego reklamowego nośnika ze skrzyżowania ul. Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej? Na razie nic na to nie wskazuje. Po nakazie rozbiórki i zdemontowaniu rusztowania po dwóch tygodniach...rusztowanie znów rośnie.

Na podstawie nagrań rozpoznają chuliganów

Stołeczni policjanci analizują nagrania monitoringu i próbują wyłapać na nich sprawców zamieszek, do jakich doszło w piątek podczas obchodów Święta Niepodległości. Pomagają im funkcjonariusze z 25 innych miast, specjaliści od walki z pseudokibicami. Rozpoznano już kilka osób. W najbliższych dniach należy spodziewać się kolejnych zatrzymań - podaje KSP.

Zarzucają policji brutalne działania i niekompetencję

Organizatorzy piątkowego Marszu Niepodległości złożyli do prokuratury doniesienie na komendanta stołecznego policji. Zarzucają funkcjonariuszom m.in.: niesłychanie brutalne działania i niekompetencję. - Mogłoby dojść do nieszczęścia, gdyby nie postawa funkcjonariuszy - odpowiada policja.

Kayah walczy o życie orangutanów

Punktualnie o 12.00 na Domach Towarowych Centrum przy Marszałkowskiej alpiniści przebrani za rodzinę orangutanów rozwiesili baner z hasłem "POMOCY". Wszystko w związku z happeningiem WWF, który ma na celu zwórcenie uwagi na problem masowego ginięcia tych zwierząt.

Policjant kopał demonstranta. Jest śledztwo prokuratury

Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie skopania demonstranta przez policjanta podczas zajść w Święto Niepodległości. Jednocześnie apeluje do pokrzywdzonego, aby się zgłosił do prokuratury. Zajście zarejestrowano na amatorskim nagraniu, które trafiło do internetu.

Stołeczne PiS i Krytyka Polityczna na wojennej ścieżce

Stołeczne PiS wkroczyło na wojenną ścieżkę z Krytyką Polityczną. Choć radnym nie udało się na razie wyrzucić jej z lokalu na Nowym Świecie, to nie składają broni. Teraz zainteresowali się finansami wydawcy, a konkretnie pieniędzmi, które ten dostał z miejskiej kasy. Krytyka denerwuje się, że po zajściiach 11 listopada radni skoncentrowali swoją uwagę na niej, a nie na chuliganach, którzy zdemolowali plac Konstytucji.

Obywatelski Warsztat z nową klubokawiarnią

Ratusz znalazł pomysł na Warsztat, lokal osierocony przez zespół pełnomocnika do spraw Europejskiej Stolicy Kultury. Z przestrzeni przy placu Konstytucji będzie mógł skorzystać każdy chętny do działań kulturalnych i obywatelskich. Za ścianą powstanie klubokawiarnia.

"Krytyka Polityczna" zostaje (na razie) na Nowym Świecie

Władze Śródmieścia nie wyrzucą z lokalu "Krytyki Politycznej". - Chcemy wyjaśnić rozbieżności na poziomie faktów. Na razie nie ma mowy o rozwiązywaniu umowy najmu kawiarni Nowy Wspaniały Świat – mówi burmistrz dzielnicy.