TVN Warszawa | Praga Północ

Wiosenne harce niedźwiedzi polarnych

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
aa
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Warszawa. Niedźwiedzie z zoo już zażywają wiosennych kąpieli
Warszawa. Niedźwiedzie z zoo już zażywają wiosennych kąpieliFB - Miasto Stołeczne Warszawa
wideo 2/5
FB - Miasto Stołeczne WarszawaWarszawa. Niedźwiedzie z zoo już zażywają wiosennych kąpieli

Są wyśmienitymi pływakami i uwielbiają się bawić. Niedźwiedzie polarne z warszawskiego zoo ochoczo korzystają już z wiosennych kąpieli w basenie na wybiegu. Nagranie z efektowymi skokami do wody pojawiło się na Facebooku m.st. Warszawy.

Gregor i Aleut to dwa niedźwiedzie polarne, które są jednymi z podopiecznych Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Bliźniacy urodzili się w ogrodzie zoologicznym w Norymberdze, a od kwietnia 2013 r. mieszkają w Warszawie. Są bohaterami niejednego filmiku, na którym widać, jak beztrosko się bawią na wybiegu. Po świętach Bożego Narodzenia niedźwiedzie "zaopiekowały się" świerkami, które zoo otrzymało dla zwierząt. Teraz, wiosną, przyszła pora na zupełnie inne rozrywki.

Na nagraniu, które pojawiło się mediach społecznościowych, widać, jak Gregor I Aleut ochoczo wskakują do basenu na swoim wybiegu. O tej porze woda nie jest zbyt ciepła, ale im to przecież zupełnie nie przeszkadza. Grube futro i tkanka tłuszczowa skutecznie chroni tych wyśmienitych pływaków.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Niedźwiedzie polarne w warszawskim zooFB - Miasto Stołeczne Warszawa

"Uwielbiają się bawić, ale szybko się nudzą"

- Niedźwiedzie polarne są bardzo ciekawskie, uwielbiają się bawić i bardzo szybko się nudzą, dlatego co chwilę musimy im wymyślać kolejne atrakcje. jakiś czas temu dostały takie specjalne drapaki, z których chętnie korzystały. Bawiły się beczkami i pachołkami drogowymi, które są na tyle trwałe, że są w stanie wytrzymać te zabawy - opowiada Anna Karczewska, rzeczniczka warszawskiego zoo.

Uwielbiają też tarzać się w korze. Zdarzało im się również "czytać" książkę telefoniczną, a właściwie to drzeć ją na mniejsze kawałki. Czasem na ich wybiegu można też dostrzec wiadra, gałęzie różnych gatunków drzew, kontenery i boje. Bliźniacy wskakują na swoje "zabawki", wpychają je do wody, a czasem starają się je przerzucić przez ogrodzenie. Po takich harcach na wybiegu panuje bałagan, ale jak mówią pracownicy zoo, najważniejsze, że zwierzęta są szczęśliwe.

Gregora i Aleuta można obserwować na wybiegu w warszawskim zoo. Niedźwiedzie są najbardziej skore do zabawy w godzinach porannych i późnych popołudniowych.

Autor:aa

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: FB - Miasto Stołeczne Warszawa

Pozostałe wiadomości