TVN Warszawa | Okolice

"Nachodził byłą dziewczynę w domu, ubliżał jej, śledził i groził pozbawieniem życia". Trafił do aresztu

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
pop
Źródło:
PAP
Jak walczyć ze stalkingiem? (wideo archiwalne)
Jak walczyć ze stalkingiem? (wideo archiwalne)tvn24
wideo 2/5
tvn24Jak walczyć ze stalkingiem? (wideo archiwalne)

28-latek miał uporczywie nękać i śledzić byłą dziewczynę, a innej znajomej grozić. Został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie aspirant Agnieszka Dzik poinformowała, że mieszkaniec powiatu sochaczewskiego przez kilka miesięcy uporczywie nękał swoją byłą 30-letnią partnerkę, mieszkankę Sochaczewa.

- Wielokrotnie dzwonił do niej i wysyłał wiadomości tekstowe, nachodził ją w domu o różnych porach, ubliżał, śledził i wielokrotnie groził jej pozbawieniem życia – przekazała rzeczniczka. Policjanci ustalili, że 28-latek kierował również groźby karalne wobec innej, 34-letniej sochaczewianki.

Zarzuty i areszt

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzuty uporczywego nękania i kierowania gróźb karalnych wobec byłej partnerki oraz kierowania gróźb karalnych wobec innej znajomej. Działać miał w warunkach recydywy.

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Sochaczewie zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym. Stalker został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Autor:pop

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości