Przy drodze pod Piasecznem znaleźli kobietę z ranami ciętymi. "Nie wykluczamy usiłowania zabójstwa"

Aktualizacja:
Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
W miejscowości Kawęczynek znaleziono przy drodze ranną kobietę
W miejscowości Kawęczynek znaleziono przy drodze ranną kobietęArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl W miejscowości Kawęczynek znaleziono przy drodze ranną kobietę

W miejscowości Kawęczynek w powiecie piaseczyńskim przy drodze znaleziono ciężko ranną kobietę. Przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał ją do szpitala. Policja zatrzymała w Warszawie poszukiwanego w związku ze sprawą 27-latka.

- Około 45-letnia kobieta, znaleziona przy drodze, ma rany cięte. To są oczywiście wstępne ustalenia. Nie wykluczamy usiłowania zabójstwa. Na miejscu trwają czynności z udziałem policjantów - przekazał nam przed godziną 15 Jarosław Sawicki, rzecznik policji w Piasecznie. - Poszukujemy w tej chwili osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem - dodał później policjant.

Wieczorem poinformował o jednej zatrzymanej osobie. - Poszukiwany do sprawy 27-latek został o godzinie 18 zatrzymany na terenie warszawskich Bielan - powiedział. - Zatrzymania dokonali policjanci z Piaseczna z wydziału kryminalnego. Wcześniej ustalili miejsce jego pobytu. Mężczyzna nie otwierał, wejście było siłowe. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie prokuratura - podkreślił.

Ranna kobieta trafiła do szpitala

Jak wskazał wcześniej Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl, do zdarzenia doszło na ulicy Prostej - w pobliżu skrzyżowania z ulicą Sarenki. Nasz reporter dodał, że na miejscu pracują strażacy, lądował także śmigłowiec LPR. - Wzywane są również dodatkowe siły policji - dowiedział się Węgrzynowicz.

Rzecznik straży pożarnej w Piasecznie Łukasz Darmofalski przekazał po godzinie 15, że strażacy zabezpieczają miejsce na czas lądowania śmigłowca. - Poszkodowanej udzielana jest pomoc. Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 14.15 - opisał nam strażak. Pierwsi na miejscu pojawili się policjanci z Konstancina-Jeziorny. Podtrzymywali czynności życiowe u ciężko rannej kobiety.

Tuż przed godziną 16 Węgrzynowicz podał, że poszkodowana została zabrana śmigłowcem LPR do szpitala.

Autor:katke/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości