Znów będzie można kupować mieszkania przy Złotej 44

tvnwarszawa.plZłota 44

Sprzedaż mieszkań w kwietniu, a pierwsi mieszkańcy - pod koniec 2016 roku. Nowi właściciele wieżowca przy Złotej 44 zaprezentowali plany dotyczące 192-metrowego budynku w centrum. Tzw. Żagiel Libsekinda został zaprezentowany w środę podczas targów nieruchomości w Cannes.

287 apartamentów

Amstar i BBI Development, którzy kupili Złotą 44 w sierpniu 2014 r. zapowiedzieli, że oficjalna sprzedaż ekskluzywnych apartamentów ruszy 15 kwietnia, a pierwsi rezydenci zamieszkają na Złotej 44 pod koniec 2016 r. - Złota 44 zapewni mieszkańcom luksusowy stylu życia, który jest immanentną cechą życiowego, zawodowego i finansowego sukcesu - mówił Michał Skotnicki, prezes BBI Development. 52-piętrowy wieżowiec zaoferuje łącznie 287 apartamentów zaprojektowanych przez pracownię Woods Bagot. Do dyspozycji będzie między innymi strefa rekreacyjno-biznesowa, spa z 25 m basenem, siłownia, prywatna sala kinowa, piwnica do starzenia win oraz recepcja z usługami concierge’a. Na piętrze rekreacyjnym znajdzie się także taras z jaccuzi i leżakami.

Nowością ma być rozszerzona oferta metrażu apartamentów. - Zmodyfikowaliśmy część projektów tak, aby nasz produkt w pełni odpowiadał potrzebom rynku - mówi Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development.

W połowie kwietnia zostanie przedstawiona nowa aranżacja i wykończenia mieszkań.

Problemy, problemy, problemy

Budowa wieżowca ruszyła w marcu 2008. Rok później, po wybudowaniu 17 kondygnacji, z powodu problemów finansowych Orco robotnicy po raz pierwszy opuścili plac budowy.

Kolejną przeszkodą było zablokowanie przez sąd administracyjny pozwolenie na budowę. Powodem były protesty sąsiadów. Sąd nie podzielił jednak ich argumentacji, a jedynie wykazał braki formalne w dokumentach wydanych przez wojewodę mazowieckiego. Pozwolenie odesłano do ponownego rozpatrzenia, a wojewoda utrzymał je w mocy.

Prace zostały wznowione w styczniu 2011. Inwestycja miała zostać ukończona w 2014 r., ale okazało się, że Orco nie jest w stanie tego zrobić. "Luksusowy projekt mieszkaniowy Złota 44 jesienią 2013 r. okazał się zasadniczą porażką finansową dla całej grupy" - przyznali ostatecznie szefowie inwestora.

TAK WYGLĄDA STOISKO WARSZAWY NA TARGACH W CANNES:

Wizualizacja stoiska Warszawy na targach w Cannes
Wizualizacja stoiska Warszawy na targach w CannesUM

ran/r

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości