Najnowsze

Wyremontowali ważny skrót. Podgrzybków i Gąsek otwarte

Najnowsze


Popularny skrót pomiędzy Ursynowem a Wilanowem zyskał wreszcie nową nawierzchnię. Kierowcy mogą nim jeździć od sobotniego poranka.

Remont na ulicach Gąsek i Podgrzybków ruszył w piątkowe popołudnie. Urzędnicy zapewniali, że uporają się z tym do rana w sobotę. Sytuację sprawdził reporter tvnwarszawa.pl.

"Dosyć duży ruch"

- Droga jest oddana do użytku. Odcinek został wyasfaltowany. Mimo wczesnej pory, ruch jest dosyć duży – relacjonuje Tomasz Zieliński.

Stan nawierzchni ulic Gąsek i Podgrzybków od dawna pozostawiał wiele do życzenia. Z braku lepszych rozwiązań, wąska, pozbawiona chodników i oświetlenia, osiedlowa uliczka, stała się popularnym skrótem między dzielnicami.

Sporna uliczka

Była też przedmiotem sporu między władzami dzielnicy a inspektorem nadzoru. W 2002 roku, dzielnica nie czekając na pozwolenie wyasfaltowana odcinek między ulicami Nowoursynowską a Gąsek. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego uznał to za samowolę i nakazał zerwać asfalt. Jednak władze dzielnicy zapowiedziały, że będą walczyć w Naczelnym Sądzie Administracyjnym o unieważnienie tej decyzji.

21 marca mazowiecki wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego unieważnił decyzję PINB-u nakazującą zerwanie asfaltu, dając zielone światło do remontu.

ran/b

Przejazd ulicą Podgrzybków
Przejazd ulicą PodgrzybkówJacek, warszawa@tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości