Wyjątkowe ujęcia stolicy i Mazowsza. 30 ciekawych miejsc w 3 minuty

Niezwykłe ujęcia Warszawy i całego Mazowsza
Niezwykłe ujęcia Warszawy i całego Mazowsza
Mazovia Warsaw Film Commission
Mazovia Warsaw Film CommissionNiezwykłe ujęcia Warszawy i całego Mazowsza

Wyjątkowe miejsca z Warszawy, a nawet całego województwa mazowieckiego można zobaczyć na filmie przygotowanym przez Mazovia Warsaw Film Commission. To sposób na zachęcenie producentów do realizacji zdjęć w tych lokalizacjach.

Twórcy filmu zabierają nas w podróż po mieście, która zaczyna się na warszawskiej plaży. Później widzimy ujęcia z powietrza placu Zbawiciela (jeszcze z tęczą), a także ścisłego centrum stolicy. Następnie przenosimy się między innymi do metra, do Muzeum Historii Żydów Polskich i ogrodów w Wilanowie. Wszystkiemu towarzyszy klimatyczna muzyka.

"Trudniej dostępne miejsca"

Kamera pokazuje nie tylko Warszawę - można zobaczyć tez molo w Płocku czy Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

- Film został zrealizowany w pełni profesjonalnych warunkach i na najlepszym sprzęcie (w rozdzielczości 2k i 4k). Oprócz zdjęć centrum miasta pokazuje też inne, trudniej dostępne miejsca i wnętrza oraz najciekawsze lokalizacje Mazowsza – tłumaczy Anna Spisz z Mazovia Warsaw Film Commission. - Spot jest ciekawy również ze względu na różne technologie filmowania – standardowe ujęcia realizowane z ziemi i powietrza oraz timelapsy (czyli filmy poklatkowe). W 3-minutowym filmie znalazło się ponad 30 lokacji, a jego realizacja trwała 30 dni - dodaje. Jak przekonuje, spot ma zachęcić producentów filmowych do realizacji zdjęć w warszawskich i mazowieckich plenerach. ran

Pozostałe wiadomości