Wraca parking na pl. Bankowym. Na razie służy jako skrót

Autobusy podmiejskie jadą przez parking
Autobusy podmiejskie jadą przez parking
Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plAutobusy podmiejskie jadą przez parking

Zniknęła pętla autobusowa i wraca parking. Przy Bankowym już wymalowano pasy. Zmieści się tam około setka aut. Na razie z pustego placu korzystają kierowcy podmiejskich autobusów.

Na czas budowy II linii miasto stworzyło tam pętlę autobusową. Później plac Bankowy miał się zmienić, odzyskać pierwotny, trójkątny kształt. Ratusz ma projekt pracowni Atelier 41. Zakłada on także budowę parkingu podziemnego bliżej ulicy Elektoralnej. Tyle planów. Na razie na Bankowym wymalowano miejsca parkingowe.

Skrót dla podmiejskich autobusów

- Miejsca są gotowe, ale na razie nikt z nich nie korzysta - zwraca uwagę we wtorek rano Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl - Na swoim postoju zaparkowali tylko taksówkarze - dodaje.

Tymczasem pusty plac jako skrót wykorzystują kierowcy podmiejskich autobusów.

- Nagminnie włączają się do ruchu na Marszałkowskiej, przecinając parking w poprzek - opisuje Artur Węgrzynowicz.

Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg Miejskich, na razie oficjalnie parkować tu nie można. W tym tygodniu pojawią się niezbędne znaki i dopiero wtedy postój zostanie otwarty. Staną też dwa nowe parkomaty, na dwóch krańcach placu.

Nadal snują plany

Jak podaje "Gazeta Stołeczna", ratusz nadal planuje zagospodarowanie placu Bankowego.

- Miasto ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich organizuje warsztaty na temat przekształcenia centrum w miejsce bardziej uporządkowane i przyjazne dla mieszkańców. Nie można wykluczyć, że także pl. Bankowy zostanie włączony w strefę uspokojonego ruchu i przejdzie metamorfozę - informował w gazecie po otwarciu II linii metra Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Teraz wiceprezydent Jacek Wojciechowicz stwierdza: - W czerwcu zaproponujemy nowy program budowy garaży podziemnych. Tak, żeby w ciągu trzech-pięciu lat uporządkować najważniejsze place w Śródmieściu. Nie tylko Bankowy, ale też np. Trzech Krzyży czy Powstańców Warszawy - mówi "Stołecznej" .

ep/lulu

Pozostałe wiadomości