Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Wielki powrót Lauryn Hill

Najnowsze


Na jej powrót do Polski fani czarnej muzyki czekali kilka lat. Wyjątkowa, niepowtarzalna, kontrowersyjna. Ms Lauryn Hill 10 czerwca stanie na scenie Orange Warsaw Festival 2012.

Lauryn zdobyła sławę oraz szacunek publiczności i krytyków jako członkini, popularnego także w Polsce, zespołu the Fugees. Zawrotna sprzedaż ich płyt szybko sprawiła, że stali się drugim największym, po Michaelu Jacksonie, wykonawcą R&B na świecie.

W 1998 roku, po rozpadzie grupy, rozpoczęła solową karierę wydając niezwykle udany komercyjnie i artystycznie album "The Miseducation of Lauryn Hill". Za płytę spadł na nią deszcz nagród m.in. pięć statuetek Grammy - w tym za Album Roku i dla Najlepszego Nowego Artysty.

Wielki powrót

Po tym wielkim sukcesie Hill usunęła się z życia publicznego. Dopiero po czterech latach wróciła z "MTV Unplugged No. 2.0", który bywa uznawany za jej najlepszy album w karierze. Bardzo osobisty, w dużej mierze wykonywany solo tylko z towarzyszeniem gitary akustycznej.

W ostatnich latach Lauryn Hill nagrywała niemal wyłącznie na soundtracki i mixtape’y. Teraz wraca z wielką trasą koncertową, w świetnej formie i zapowiada nowy album. W 2005 roku wystąpiła na festiwalu Heineken Open’er, cztery lata później miała zaśpiewać w Warszawie, ale odwołała swój koncert.

Długa lista gwiazd

W tym roku na scenie Orange Warsaw Festiwal 2012 zobaczymy także Linkin Park, Garbage, De La Soul (sobota 9 czerwca) oraz The Prodigy i Lauryn Hill (niedziela 10 czerwca.). Jak zapowiadają organizatorzy to jeszcze nie wyczerpuje listy gwiazd festiwalu.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA STRONIE FESTIWALU

bako/roody