Najnowsze

Weekend z utrudnieniami. Frezowanie, budowa torów, marsz

Najnowsze

UM WarszawaObjazdy na Powstańców Śląskich

W nadchodzący weekend planowane są kolejne prace przy budowie torowiska na ul. Powstańców Śląskich, wymiana nawierzchni na Konstruktorskiej i zwężenie bocznej drogi Trasy AK.

Na weekend planowane jest zamknięcie dla ruchu wylotu ul. Wrocławskiej na ul. Powstańców Śląskich. Wyjazd z ul. Hery będzie cały czas możliwy - informuje ratusz.

Zmiany związane są z budowę linii tramwajowej i drugiej jezdni ul. Powstańców Śląskich. Drogowcy zamkną wyjazd z ul. Wrocławskiej w piątek ok. godz. 23.30. Otworzą go dla ruchu w poniedziałek rano.

W związku z pracami trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej. Dla autobusów linii 171 – w obu kierunkach – będzie obowiązywała trasa objazdowa: Powstańców Śląskich – Żołnierzy Wyklętych i dalej swoją trasą.

Linie N01, N45 i N95 – od nocy z piątku na sobotę do do około godziny 4.00 w poniedziałek, zostaną skierowane na trasy: N01 – w obu kierunkach, od skrzyżowania Powstańców Śląskich/Wrocławska/Hery: Powstańców Śląskich i dalej swoją trasą; N45, N95 – w obu kierunkach, od skrzyżowania Radiowa/Powstańców Śląskich: Powstańców Śląskich – Wrocławska – Dywizjonu 303 i dalej swoimi trasami.

KIEDY POJEDZIEMY TRAMWAJEM NA POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH? CZYTAJ NA TEN TEMAT.

Zmiany na Służewcu Przemysłowym

Przez ok. dobę wymieniana będzie z kolei nawierzchnia na ul. Konstruktorskiej pomiędzy ul. Postępu a Racjonalizacji. Prace rozpoczną się w piątek ok. godz. 22.00 i zakończą w sobotę w godzinach wieczornych.

Trasy zmienią autobusy linii 218, N33 i N36.

Objazdy zamkniętej KonstruktorskiejUM Warszawa

Zwężenie na Trasie AK

Na 6 rano w sobotę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada zwężenie bocznej jezdni Trasy AK pomiędzy ul. W. Broniewskiego (od zjazdu w ul. Literacką) do ul. gen. S. Maczka. Jezdnia będzie węższa do wieczora 20 grudnia. GDDKiA cały czas przebudowuje Trasę Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8.

CZYTAJ WIĘCEJ O PRACACH NA TRASIE AK.

Marsz "W obronie demokracji"

W sobotę ulicami stolicy przejdzie marsz "W obronie demokracji" organizowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Marsz zacznie się o godzinie 13 pod pomnikiem Wincentego Witosa na Pl. Trzech Krzyży.

Uczestnicy przejdą Al. Ujazdowskimi pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Po drodze marsz ma się zatrzymywać przy pomnikach: Ronalda Reagana, gen. Stefana Grota Roweckiego, Jana Paderewskiego i Romana Dmowskiego.

W czasie przemarszu autobusy linii 107, 108, 116, 118, 127, 159, 166, 171, 180, 187, 222 i 503 będą kierowane na objazdy. Czytaj więcej o zmianach.

TAK WYGLĄDAJĄ PRACE PRZY BUDOWIE TOROWISKA NA POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH:

Tramwaj na Powstańców Śląskich ma być gotowy do 22 grudnia
Tramwaj na Powstańców Śląskich ma być gotowy do 22 grudniaTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

jb/ran

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości