Najnowsze

Zapełnione półki w zniczodzielniach przy Cmentarzu Północnym

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zniczodzielnia przy Cmentarzu Północnym
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plZniczodzielnia przy Cmentarzu Północnym

W zniczodzielni można zostawiać znicze bez wkładów, do powtórnego wykorzystania. Takie regały stoją przy bramach Cmentarza Północnego na Wólce Węglowej. W ten sposób można nie tylko pomóc osobom w potrzebie, ale też zadbać o środowisko.

Zniczodzielnie to ciemne, metalowe regały z kilkoma półkami. Po raz pierwszy pojawiły się w Warszawie przy Cmentarzu Północnym. Obecnie są dostępne przy każdej z czterech bram nekropolii. Ich idea jest prosta: zostawiamy tam znicze i lampiony, które - po uzupełnieniu wkładów - wciąż będą nadawały się do wykorzystania. Regały są ogólnodostępne, więc każdy może przynieść do nich zbędne osłonki lub bezpłatnie zabrać ze sobą te pozostawione przez innych.

"Wszystko po to, aby nie marnować rzeczy i zmniejszać ilość produkowanych śmieci. Myślę, że będzie to również forma wsparcia dla wszystkich, którzy muszą liczyć się z każdym wydawanym groszem" - tłumaczył w sierpniu bielański radny Krystian Lisiak.

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE? KOMUNIKACJA WE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH >>>

Zniczodzielnie zostały zrealizowane w ramach projektu z budżetu obywatelskiego "#Zerowaste dla Bielan". Zgodnie z jego założeniami, w dzielnicy ma powstać jeszcze jadłodzielnia oraz programy "bank czasu" i "złota rączka dla seniora". Autorzy projektu przewidzieli także organizację warsztatów dla mieszkańców związanych z ekologią i recyklingiem.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o zmianach w organizacji ruchu wokół Cmentarza Północnego:

Organizacja komunikacji wokół Cmentarza PółnocnegoUM Warszawa

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości