Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Nie tylko spacer po Królewskim Ogrodzie Światła. Świetlnych atrakcji w Wilanowie będzie więcej

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Królewski Festiwal Światła w 2019 roku

W najbliższy weekend, 16 i 17 października, Plaża Wilanów rozbłyśnie feerią kolorów za sprawą Królewskiego Festiwalu Światła. W programie znalazły się: widowisko teatralne, strefa street food i świetlne atrakcje dla dzieci.

Królewski Festiwal Światła w Wilanowie odbędzie się po raz dziewiąty. - To będzie bardzo widowiskowy weekend. Wszystko za sprawą świetlnych atrakcji na Plaży Wilanów, mappingów i przede wszystkim niesamowitego teatru Ocelot i jego muzyczno-teatralno-akrobatycznego przedstawienia - zapowiada cytowany w komunikacie prasowym Artur Buczyński, wiceburmistrz dzielnicy.

Spektakl, food trucki

Główną atrakcją Festiwalu będzie przedstawienie "Narodziny Światła" wspomnianego teatru Ocelot. Artyści tej grupy wystąpią w Wilanowie już po raz drugi. Spektakl będzie można zobaczyć w sobotę i niedzielę o godzinie 19 na plaży Wilanów.

Z kolei już w piątek 15 października na plaży pojawi się Świetlny Zlot Food Trucków, gdzie do niedzieli włącznie będzie można spróbować potraw z różnych stron świata. Na plaży pojawi się również instalacja świetlna "Kalejdoskop Światła" oraz "Bajeczna Górka" z której skorzystają najmłodsi uczestniczy festiwalu. Ponadto będzie można skorzystać z Lasergame w namiocie sferycznym.

Jak zapowiedział wilanowski ratusz, dla najmłodszych, i nie tylko, przygotowano także przemarsz Orkiestry Wilanów z udziałem bajkowych postaci z Teatru Klinika Lalek. Bajkowy korowód rozpocznie się o godz. 18.30 w sobotę i niedzielę na przedpolu Muzeum Pałacu Jana III, a finisz będzie miał na Plaży Wilanów.

Tak jak w latach poprzednich rozświetli się także budynek ratusza. Tradycyjnie na fasadzie budynku od strony Plaży Wilanów odbędzie się pokaz światło-dźwięk. Ożywiona zostanie jeszcze fasada kościoła św. Anny oraz budynek Pałacu Króla Jana III. W Muzeum Pałacu Króla Jana III będzie można wybrać się na spacer po Królewskim Ogrodzie Światła.

"To robi takie wrażenie, że aż włos podnosi się do góry"
"To robi takie wrażenie, że aż włos podnosi się do góry"TVN24

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd dzielnicy Wilanów

Pozostałe wiadomości