Najnowsze

Więcej zieleni, koniec z nielegalnym parkowaniem

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Prace na Międzynarodowej

Rozpoczęły się prace, które mają na celu uporządkowanie parkowania w pobliżu skrzyżowania Międzynarodowej z aleją Waszyngtona. W miejscu kostki brukowej pojawi się zieleń.

Jeszcze do niedawna wschodnia strona ulicy Międzynarodowej nieopodal skrzyżowania z aleją Waszyngtona była całkowicie zastawiona samochodami. Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich, kierowcy wykorzystywali każdą możliwą przestrzeń, żeby zaparkować jak najbliżej punktów usługowych i sklepów, zasłaniając w ten sposób widoczność innym kierowcom, wyjeżdżającym z posesji.

Więcej zieleni i likwidacja nielegalnego parkowania

"Postanowiliśmy ukrócić ten proceder. Celem było uniemożliwienie nielegalnego parkowania przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa przechodniów. Prace z tym związane ruszyły w tym tygodniu. Polegają na usuwaniu zbędnej kostki brukowej w miejsce przyszłej zieleni" - przekazał w poniedziałkowym komunikacie Zarząd Dróg Miejskich. Pod utworzenie trawników przygotowano łącznie sześć narożników przy zjazdach bramowych. Wszystkie zostały już zabrukowane. Aktualnie są wypełniane ziemią. Wymieniono również krawężniki.

"Dotychczasową zatokę do skośnego parkowania, znajdującą się na wprost wejścia m.in. do dyskontu, pozostawimy bez zmian. Nie ubędzie ani jedno legalne miejsce postojowe" - zastrzegł ZDM. Natomiast wjazd na chodnik mają uniemożliwić planowane w tym miejscu słupki. Pojawią się w miejscach, gdzie ciąg chodnika przecięty jest wjazdami na posesje. Jak zapowiedział ZDM, prace na Międzynarodowej mają potrwać do końca roku.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o zakończeniu prac przy zwężeniu alei Jana Pawła II w Śródmieściu:

Aleja Jana Pawła II po przebudowie
Aleja Jana Pawła II po przebudowieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości